عصر آذربایجان

گزارش خبر

تمام مدارس استان زنجان از 15آبان ماه بازگشایی می‌شود

تمام مدارس استان زنجان از 15آبان ماه بازگشایی می‌شود

1400/08/12

عصر آذربایجان- با توجه به آمار بالای واکسیناسیون افراد بالای 12 سال در استان زنجان مسئولان این استان نوید می‌دهند که از 15 آبان تمام مدارس استان به صورت تدریجی آموزش حضوری دانش‌آموزان را آغاز خواهد کرد.

عصر آذربايجان-  با توجه به آمار بالاي واکسيناسيون افراد بالاي 12 سال در استان زنجان مسئولان اين استان نويد مي‌دهند که از 15 آبان تمام مدارس استان به صورت تدريجي آموزش حضوري دانش‌آموزان را آغاز خواهد کرد.

 بيش از يک و نيم سال است که آموزش دانش‌آموزان از طريق فضاي مجازي انجام مي‌شود. اين روش آموزش با اينکه توانسته راهکاري براي جبران تعطيلي آموزش حضوري باشد اما همواره با کم‌ و کاستي‌هايي همراه بوده است به طوري که مسئولان وزارت آموزش و پرورش نيز نسبت به افت تحصيلي پنهان دانش‌آموزان که در سال‌هاي آتي خود را به نمايش خواهد گذاشت هشدار داده‌اند.

از سويي ديگر فراهم نبودن زيرساخت‌هايي همچون بستر اينترنت نيز سبب شده تا در برخي از مناطق محروم دانش‌آموزان از آموزش در فضاي مجازي برخوردار نباشند و ترک تحصيل نمايند. اما راهکاري که در ماه‌هاي پيش‌رو براي ارائه آموزش حضوري به دانش‌آموزان ارائه شد تزريق واکسن به قشر بالاي 12 سال بود. خوشبختانه با تامين واکسن در حجم بالا روند واکسيناسيون نيز سرعت گرفت و مردم نيز اقبال مناسبي براي واکسيناسيون داشتند. در استان زنجان نيز اقشار مختلف مردم براي عادي شدن شرايط و دانش‌آموزان براي حضوري شدن مدارس از تزريق واکسن استقبال مناسبي داشته‌اند.

در اين راستا محمدرضا صائيني، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان در گفت‌وگو با تسنيم اظهار داشت: تا حال حاضر در سطح استان زنجان بيش از يک ميليون و 280 هزار دوز واکسن براي نوبت نخست و دوم تزريق شده است.

وي با بيان اينکه خوشبختانه مردم استان از اقشار مختلف همراهي خوبي براي تزريق واکسن داشته‌اند افزود: اين استان جزء استان‌هاي برتر در تزريق دوز اول و دوم واکسن کرونا بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با تاکيد بر اينکه هدف ما رسيدن به 100 درصد واکسيناسيون و ايمني جمعي است گفت: مردم بايد از فرصت ايمن‌سازي استفاده کنند‌ که سبب مي‌شود بيماري کنترل شود و بيشتر محدوديت‌ها کم و حتي برداشته شود.

وي با بيان اينکه تزريق دوز نخست واکسن کرونا براي افراد بالاي 12 سال بيش از 87 درصد و تزريق هر دو دوز براي 62 درصد اين رده سني انجام شده است، گفت: واکسيناسيون کامل افراد بالاي 18 سال نيز بيش از 62 درصد بوده است.

صائيني عنوان کرد: در حال حاضر بيش از 92 درصد جمعيت بالاي 60 سال استان واکسينه شده و ادامه روند واکسيناسيون براي تمام اقشار واجد شرايط همراهي مردم را مي‌طلبد.

اما در خصوص آمار ارائه شده واکسيناسيون افراد بالاي 12 سال که نويدي براي بازگشايي مدارس در سطح استان است، حسن مظفري مدير‌کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت‌وگو با تسنيم اظهار کرد: از 15 آبان ماه تمام مدارس استان زنجان به صورت تدريجي و البته ترکيبي کلاس‌‌هاي خود را آغاز خواهند کرد و مطابق با مقررات اجازه بازگشايي مدارس داده خواهد شد.

وي با بيان اينکه آموزش و پرورش استان زنجان نيز تابع تصميم‌گيري ستاد ملي مبارزه با بيماري کرونا است، گفت: مدارس با جمعيت پايين‌تر از 15 نفر که عموم مدارس روستايي را شامل مي‌شود از سوم مهر‌ماه حضوري داير است و آموزش دانش‌آموزان انجام مي‌شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها