عصر آذربایجان

گزارش خبر

8500هکتار اراضی چایپاره از آب سد "آغ‌چای" بهره‌مند می‌شوند

8500هکتار اراضی چایپاره از آب سد "آغ‌چای" بهره‌مند می‌شوند

1400/08/15

عصر آذربایجان- نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: پایاب شبکه آغ‌چای برای برخورداری 8هزار و 500هکتار از اراضی چایپاره تکمیل می‌شود.

عصر آذربايجان- نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي گفت: پاياب شبکه آغ‌چاي براي برخورداري 8هزار و 500هکتار از اراضي چايپاره تکميل مي‌شود.

عادل نجف‌زاده در جلسه بررسي مشکلات شهرستان چايپاره، با اشاره به بررسي تخصيص آب کشاورزي به 100 هکتار از اراضي روستاي" قورول سفلي"چايپاره اظهار داشت: همچنين ضمن حفر چاه آب کشاورزي براي روستاي فيض‌آباد، پيگيري تصويب 12 ميليارد تومان اعتبار مازاد بر 48 ميليارد تومان براي تکميل پاياب شبکه آغ‌چاي براي برخورداري هشت هزار و 500 هکتار از اراضي چايپاره از آب اين سد انجام مي‌شود.

وي در ادامه به لزوم پرداخت تسهيلات مقاوم‌سازي مساکن روستايي شهرهاي زير 25 هزار نفر اشاره کرد و گفت: از سوي ديگر شناسايي روستاهاي نيازمند افزايش محدوده مسکوني براي اخذ مجوز تغيير کاربري براي احداث مسکن جوانان روستاها ضروري است.

نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي گفت: همچنين مقرر است تا اجراي طرح هادي در روستاهاي هدف گردشگري شهرستان چايپاره يعني چورس و بسطام در اولويت کاري بنياد مسکن قرار گيرد.

وي به لزوم افزايش سهميه آرد چايپاره اشاره کرد و گفت: از اين پس، سهميه آرد حمايتي شهرستان چايپاره به مقدار 60 تن به طور مستمر و ماهانه افزايش مي‌يابد.

نجف‌زاده با اشاره به مشکلات روشنايي شهرستان چايپاره گفت: در اين راستا نيز ضمن تامين اعتبار براي جابه جايي تيرهاي برق، مشکل روشنايي ورودي‌هاي شهر بايد برطرف شده و اخذ انشعابات برق واحدهاي صنفي کاميون‌داران برطرف شود.

وي در ادامه با اشاره به اينکه براي تکميل 15 کيلومتر باقي مانده شبکه فاضلاب شهري، بايد اعتبارات لازم جذب شود اظهار داشت: همچنين برخي مناطق روستايي شهرستان چايپاره با عدم تامين آب شرب سالم مواجه هستند که بايد اين مشکل نيز برطرف شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها