عصر آذربایجان

گزارش خبر

آغاز اجرای طرح آمارگیری نیروی کار در اردبیل همزمان با سراسر کشور

آغاز اجرای طرح آمارگیری نیروی کار در اردبیل همزمان با سراسر کشور

1402/11/19

عصرآذربایجان-معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور طرح آمارگیری از نیروی کار در استان اردبیل نیز آغاز شد.

اظهار کرد: اشتغال و بيکاري از جمله موضوعات اساسي اقتصاد هر کشوري است به گونه‌اي که افزايش اشتغال و کاهش بيکاري به عنوان يکي از شاخص‌هاي توسعه يافتگي جوامع تلقي مي‌شود. 

وي با اشاره به اينکه نرخ بيکاري يکي از شاخص‌هايي است که براي ارزيابي شرايط اقتصادي کشور و استان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد، خاطرنشان کرد: هدف طرح طرح آمارگيري نيروي کار جمع آوري اطلاعات لازم براي بررسي وضعيت اشتغال و بيکاري افراد جامعه است، دقت و صحت اين اطلاعات، با ارائه تصوير صحيحي از وضعيت بيکاري در جامعه سبب ارتقاي کيفيت نتايج آمارگيري مي شود و در نهايت امکان برنامه‌ريزي بهتر براي کاهش ميزان بيکاري کشور و بهبود شرايط زندگي مردم را فراهم مي کند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل هدف نهايي طرح آمارگيري نيروي کار را شناخت ساختار و وضعيت جاري نيروي کار و تغييرات آن دانست و تصريح کرد: اين هدف از طريق «برآورد شاخص‌هاي فصلي و سالانه نيروي کار در سطح کل کشور»، «برآورد تعداد سالانه در سطح کل کشور و استان‌ها»، «برآورد تغييرات فصلي و سالانه شاخص‌هاي نيروي کار در سطح کل کشور و استان‌ها» و «برآورد تغييرات سالانه‌ي شاخص‌هاي نيروي کار در سطح استان‌ها» تامين مي‌شود.

عبادي ادامه داد: اين طرح در سومين هفته کامل ماه دوم هر فصل به مدت 14 روز همزمان با ساير استان‌ها با مراجعه به خانوارهاي شهري و روستايي در نمونه‌هايي از جامعه هدف و شناسايي افراد 15 ساله و بيشتر و تکميل پرسشنامه طرح طبق تعاريف و مفاهيم در هفته مرجع آن صورت مي‌گيرد و مجددا به اين خانوارها در فصول بعدي براي برآورد تغييرات صورت گرفته، مراجعه مي‌شود. اجراي فصل زمستان اين طرح از 21 بهمن ماه با مراجعه به نمونه‌هاي جامعه هدف شامل 128 خوشه شهري و روستايي 12 خانواري و اعضاي اين خانوارها طبق تعريف، شروع خواهد شد و تا تاريخ چهارم اسفندماه ادامه خواهد داشت.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبيل اظهار کرد: نتايج اين طرح به صورت فصلي و سالانه در قالب شاخص‌هاي عمده بازار کار جمعيت 15 ساله و بيشتر، شامل «نرخ مشارکت اقتصادي، نسبت اشتغال، نرخ بيکاري و ساير شاخص‌هاي نيروي کار» از طرف مرکز آمار ايران منتشر مي‌شود. از عموم خانوارهايي که در اجراي اين طرح به عنوان نمونه انتخاب شده اند مي خواهيم که در اجراي اين طرح با ماموران آمارگير اعزامي، همکاري لازم را به عمل آورند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها