عصر آذربایجان

گزارش خبر

ساماندهي و مهارت‌آموزي معتادان مورد توجه دولت سيزدهم است

دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در اروميه:

1403/02/23

گروه خبر: دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ساماندهي و مهارت‌آموزي معتادان وظيفه حاکميت است.


به گزارش عصر آذربايجان،سردار اسکندر مومني در آيين افتتاح مرکز نگهداري، درمان و کاهش آسيب موضوع ماده 16 مردان اروميه ضمن قدرداني از استان براي راه‌اندازي مرکز مذکور افتتاحي با بيان اينکه ساماندهي و مهارت آموزي معتادان مورد توجه دولت است، خاطر نشان کرد: رييس جمهور از روزهاي ابتدايي تشکيل دولت سيزدهم همواره بر ساماندهي معتادان تاکيد دارند و در هر جلسه‌اي تاکيد و دستور ويژه‌اي در اين حوزه صادر مي‌کنند.
وي افزود: معتاد نيز انسان است و اگر در اثر غفلت روزگار معتاد شده نبايد در گوشه خيابان رها شود بلکه اين وظيفه حکومت است تا اين فرد را درمان کرده و با مهارت‌آموزي يا بازآموزي مهارت آنها را به آغوش خانواده برگردانيم.
سردار مومني با بيان اينکه اعتياد يک آسيب مهمي و منشا بسياري از ساير آسيب‌ها، از جمله طلاق و جرايم خرد و سنگين است، اظهار کرد: بر همه وظيفه است براي ساماندهي معتادين دست در دست هم دهيم و کمک کنيم تا ريشه‌کني اعتياد به معناي واقعي انجام شود.
وي، مهارت آموزي و اشتغال و توانمندسازي را حلقه مفقوده در درمان معتادين دانست و گفت: اگر مشکل مهارت‌آموزي و اشتغال حل نشود، احتمال بازگشت معتادين بهبود يافته به سمت اعتياد وجود دارد.
افتتاح ساختمان جديد مرکز نگهداري، درمان و کاهش آسيب بانوان معتاد در اروميه
با حضور سردار اسکندر مومني، دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، محمدصادق معتمديان استاندار آذربايجان‌غربي و جمعي از مسئولان استاني، ساختمان جديد مرکز نگهداري، درمان و کاهش آسيب معتادان با موضوع ماده 16 بانوان در اروميه افتتاح شد. مديرکل بهزيستي آذربايجان‌غربي، ماه در آيين افتتاح اين مرکز گفت: ظرفيت اين مرکز 80 نفر است که در صورت تجهيز امکان افزايش ظرفيت دارد. پروين محمدپوري ادامه داد: اين مرکز در مساحت 300 مترمربع افتتاح شد که تاکنون 70 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
افتتاح مرکز نگهداري، درمان ترک اعتياد مردان در اروميه
مرکز نگهداري، درمان و کاهش آسيب موضوع ماده 16 مردان در اروميه با حضور سردار اسکندر مومني دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و استاندار آذربايجان غربي در اروميه افتتاح شد. مديرکل بهزيستي آذربايجان غربي در اين مراسم با بيان اينکه مکان‌يابي براي افتتاح مرکز توسط استان انجام شد، افزود: ظرفيت پذيرش اين مرکز هزار نفر است. محمدپوري ادامه داد: 20 ميليارد تومان براي اين مرکز هزينه شده که 17 ميليارد تومان از محل اعتبارات استاني و 3 ميليارد تومان از طريق ستاد مبارزه با مواد مخدر بود. وي گفت: اين مرکز شامل 4 سالن بهبود و واحد بهداشتي و درماني است. محمدپوري تصريح کرد: در اين مرکز 659 معتاد بين بازه سني 18 تا 65 سال پذيرش و اقامت دارند.
رئيس کل دادگستري آذربايجان غربي نيز در اين آيين گفت: ايجاد فضا و ظرفيتي اين چنيني از نيازهاي استان بود چرا که ايجاد فضا  در کاهش آسيب‌هاي اين حوزه بسيار حائز اهميت است. ناصر عتباتي ادامه داد: انتظار مي‌رود شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر حمايت و نگاه ويژه‌اي به استان داشته باشد. وي افزود: پس از سپري‌شدن پروسه درمان، مولدسازي، اشتغال‌زايي و توانمندسازي معتادين بهبود يافته نيز مورد توجه قرار گيرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها