عصر آذربایجان

گزارش خبر

محورهای توسعه استان مبنای طرح‌های پژوهشی قرار گیرد

1398/07/18

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی استانداری اردبیل گفت: محورهای توسعه استان در بخش صنعت، گردشگری و کشاورزی باید در اولویت طرح‌های پژوهشی قرار گیرد تا توسعه متوازن، منطقی همراه با نوآوری‌های جدید روی دهد.

يعثوب نژاد محمد در جلسه کارگروه پژوهش و فناوري استان اردبيل که در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل برگزار شد، اظهار کرد: براي 25 دستگاه به صورت استاني در حوزه پژوهش 500 ميليون تومان منابع اعتباري در نظر گرفته شده است که با تجميع طرح‌هاي پژوهشي کوچک ما از طرح‌هاي مناسب و درخور توسعه استان حمايت مي‌کنيم و تلاش داريم تا اين طرح‌ها با منابع تزريقي امسال و سال آينده آماده اجرا و عملياتي شدن شود.
وي به ارائه طرح‌هاي پژوهشي مختلف از سوي دستگاه‌هاي اجرايي اشاره و خاطرنشان کرد: ما قطعا بدون در نظر گرفتن محدوديت منابع سعي خواهيم کرد تا از طرح‌هاي پژوهشي اساسي و زيربنايي به ويژه در مسير توسعه استان در سه بخش صنعت، کشاورزي و گردشگري حمايت کنيم و در کنار آن برخي طرح‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي نيز مورد توجه قرار خواهد گرفت.
معاون برنامه‌‌ريزي و توسعه منابع انساني استانداري اردبيل بيان کرد: ما انتظار داريم اين طرح‌ها با ابتکار و نوآوري به سرانجام رسيده و شکل عملياتي و کاربردي بگيرد تا در کتابخانه‌ها و ساير مکان‌هاي اداري خاک نخورند.
نژادمحمد با حمايت از صنايع دانش بنيان و فناورانه در بخش‌هاي توسعه‌اي استان گفت: بيشترين تمرکز ما در اين حوزه روي طرح‌هاي پژوهشي ارائه شده از سوي مجموعه‌هاي دانشگاهي به ويژه پارک علم و فناوري است که انتظار مي‌رود در اين زمينه در فراخوان طرح‌ها و ارائه پروپزال ما شاهد ورود محققان و اساتيد دانشگاه باشيم تا يک روند روبه رشد در اين بخش اتفاق بيفتد.
وي به تزريق منابع اعتباري در حوزه پژوهش و توجه دستگاه‌هاي اجرايي در تخصيص يک درصد اعتبارات به اين حوزه اشاره کرد و افزود: با تاکيد استاندار اردبيل طرح‌هاي حوزه آسيب‌هاي اجتماعي نيز مورد توجه جدي است تا در يک فرآيند چند ساله بتوانيم مشکلات و معضلاتي نظير افزايش طلاق در جامعه، اعتياد، نزاع و برخي آسيب‌هاي ديگر را به حداقل برسانيم.
معاون برنامه‌‌ريزي و توسعه منابع انساني استانداري اردبيل تصريح کرد: ما سعي مي‌کنيم تا بدون محدوديت منابعي را که به صورت استاني در اين حوزه هزينه خواهد شد در اختيار دستگاه‌هاي اجرايي قرار دهيم تا با شرح خدمات ارائه شده و پروپزالي که پژوهشگران ارائه مي‌دهند، تامين منابع انجام و طرح‌ها در يک فرجه زماني دو ساله به سرانجام برسد.
نژادمحمد با قدرداني از تلاش جهاد دانشگاهي و پارک علم و فناوري در طراحي سامانه اطلاعات پژوهشي استان بيان کرد: اميدواريم در اين سامانه کليه اطلاعات پژوهشي استان حداقل در 10 سال اخير بارگذاري شده و با همکاري همه دستگاه‌هاي اجرايي به سرعت زمينه راه‌اندازي اين سامانه در فازهاي اوليه و تکميلي فراهم آيد.
وي تصريح کرد: ما تلاش مي‌کنيم تا هم در سالجاري و هم سال‌هاي آينده جذب اعتبارات در اين حوزه به صورت 100 درصد اتفاق بيفتد، هر چند که اين منابع محدود است و ما بايد طرح‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي خود را به سمت اجراي طرح‌هاي عملياتي سوق دهيم.

منبع : ایسنا

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها