عصر آذربایجان

گزارش خبر

ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی

1398/07/28

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری ارسال شده و داوری آثار در حال انجام است.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت‌الاسلام ناصر خداياري در نشست خبري با اصحاب رسانه از ارسال 266 اثر به دبيرخانه نخستين کنگره ملي شعر جوان عاشورايي خبر داد و اظهار داشت: 92 اثر جهت داوري انتخاب شده است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌غربي با اشاره به تعداد آثار ارسالي از استان هاي شركت كننده در اين كنگره، اعلام كرد: 90 اثر از آذربايجان‌شرقي، 80 اثر از آذربايجان‌غربي، 21 اثر از اردبيل، هشت اثر از استان البرز، 13 اثر از تهران، 36 اثر زنجان و هشت اثر از استان قزوين به دبيرخانه کنگره ارسال شده است.

وي با بيان اينكه بيشترين آثار ارسالي از استان آذربايجان شرقي با 90 اثر و کمترين اثر مربوط به استان قزوين با هشت اثر مي باشد، ابراز داشت: از 266 اثر ارسالي به دبيرخانه کنگره، 92 اثر جهت داوري برگزيده شده که از ميان آنها به شش اثر در بخش اصلي و داخلي جوايزي اهدا مي شود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌غربي در خصوص جوايز اين کنگره نيز خاطرنشان کرد: براي نفر نخست بخش اصلي 30 ميليون ريال، نفر دوم 20 ميليون ريال و براي نفر سوم 10 ميليون ريال همراه با لوح تقدير و تنديس جوايزي اعطا مي شود و همچنين براي نفرات اول تا سوم بخش ويژه به ترتيب 20 ميليون، 15 ميليون و 10 ميليون ريال همراه با لوح تقدير و تنديس اعطا مي شود.

خداياري با اعلام اينكه از 5 شاعر جوان استان در اين برنامه تجليل به عمل خواهد آمد، ادامه داد: تشويق شعراي جوان به خلق آثار بديع و نو، به نمايش گذاشتن پتانسيل‌هاي شاعران جوان ترک زبان، نهادينه کردن پيام قيام عاشورا، شناسايي استعدادهاي جوانان در زمينه شعر عاشورايي به ويژه شعر آييني از جمله اهداف برگزاري کنگره ملي شعر جوان عاشورايي است.

گفتني است نخستين کنگره ملي شعر جوان عاشورايي به زبان ترکي آذري يک آبان سال جاري در تالار شمس اروميه برگزار خواهد شد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها