عصر آذربایجان

گزارش خبر

اختصاص ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی خبر داد؛

1399/02/26

عصر آذربایجان- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از اختصاص ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی در این استان خبر داد.

عصر آذربايجان- مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري آذربايجان شرقي از اختصاص ?? ميليارد ريال اعتبار براي کنترل آسيب‌هاي اجتماعي در اين استان خبر داد.

علي بدر شکوهي در جلسه هماهنگي با دستگاه‌هاي استاني طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور در حوزه کنترل آسيب‌هاي اجتماعي، افزود: دستگاه‌هاي مسئول مستندسازي اقدامات را نيز در دستور کار قرار دهند تا مراجع بالادستي امکان ارزيابي برنامه‌ها و ميزان تأثيرگذاري آنها را داشته باشند.

وي تصويب اعتبار ويژه براي رفع آسيب‌هاي اجتماعي از سوي شوراي اجتماعي کشور را ظرفيت مناسبي براي دستگاه‌هاي مسئول در اين زمينه برشمرد و گفت: دستگاه‌هايي که مشمول اين اعتبار هستند براي جذب آن و اجراي زمان‌بندي‌شده برنامه‌ها اقدام کنند.

وي با بيان اينکه اعتبار ابلاغي از سوي وزارت کشور صد درصد تخصيص خواهد يافت، افزود: از اعتبارات هزينه‌اي سال ??، مبلغ ?? ميليارد ريال و از اعتبارات تملک دارايي‌ها نيز مبلغ ?? ميليارد ريال به ?? دستگاه اجرايي استان تخصيص يافته و در مجموع ?? ميليارد ريال به مجموع اعتبارات حوزه فرهنگي و اجتماعي استان اضافه شده است.

شکوهي با بيان اينکه اين اعتبارات بخشي از منابع حوزه اجتماعي و فرهنگي دستگاه‌ها در راستاي کنترل و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي است، گفت: شوراي اجتماعي کشور تأکيد دارد که اين اعتبارات با اولويت مناطق و محلات حاشيه‌نشين شهرستان‌هايي که دفاتر تسهيل گري در آنها مستقر است هزينه شود که اين امر نشانگر اهميتي است که مناطق حاشيه نشين در سياست گذاري‌هاي کلان کشور پيدا کرده‌اند.

وي، از غلبه نگاه فني و کالبدي در حوزه مديريت مسائل اجتماعي و فرهنگي در گذشته انتقاد کرد و گفت: هرچند زيرساخت‌هاي عمراني در اين حوزه بايد تقويت شوند اما جهت رسيدن به توسعه متوازن بايد به نيازهاي فرهنگي و اجتماعي نيز توجه شود.

شکوهي همچنين بر همراهي رسانه‌ها در مواجهه منطقي با آسيب‌هاي اجتماعي به عنوان ديده بان جامعه تأکيد کرد و از دستگاه‌هاي متولي خواست مشکلات و چالش‌هاي حوزه اجتماعي و فرهنگي را به ترتيب اولويت به مديريت استان اعلام کنند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها