عصر آذربایجان

گزارش خبر

مشکلی در تامین اکسیژن در بیمارستانها نداریم

معاون وزیر بهداشت:

1399/03/23

عصر آذربایجان-- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمامی دستگاههای تولید اکسیژن در کشور ساخته می شود و برای تهیه این وسایل مشکلی نداریم و به راحتی تأمین می شود.

عصر آذربايجان-- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: تمامي دستگاههاي توليد اکسيژن در کشور ساخته مي شود و براي تهيه اين وسايل مشکلي نداريم و به راحتي تأمين مي شود.

 قاسم جان بابايي در بازديد از بيمارستان امام خميني مهاباد با اشاره به برخي اخبار در خصوص کمبود اکسيژن در بيمارستانها افزود: زير ساخت‌هاي تأسيساتي مثل اکسيژن ساز و تأسيسات گرمايشي و سرمايشي در اين اولويت بندي قرار دارد، تمامي دستگاه‌هاي توليد اکسيژن در کشور ساخته مي‌شود و براي تهيه اين وسايل مشکلي نداريم و به راحتي تأمين مي‌شود.

وي با اشاره به آخرين اقدامات صورت گرفته در خصوص کنترل و مهار بيماري کرونا، عنوان کرد: متأسفانه به دليل بي توجهي به پروتکل‌هاي بهداشتي و برداشتن فاصله گذاري اجتماعي روند شيوع کرونا رو به افزايش است و شيوع بيماري کرونا در جامعه به حدي رسيده که استفاده از ماسک براي همگان ضروري است.

جان بابايي با اشاره بر ضرورت رعايت نکات بهداشتي از سوي مردم گفت: در کنار تاکيد بر استفاده از ماسک براي همه بايد در زمينه آگاه سازي مردم نسبت به رعايت فاصله اجتماعي و موارد بهداشتي، کاهش رفت و آمدهاي غيرضروري و نگهداري بيشتر از سالمندان نيز توجه ويژه‌اي کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه در شرايط فعلي تلاش همه بايد بر حول کاهش شمار مبتلايان در جامعه باشد، افزود: تداوم بي‌توجهي به پروتکل‌هاي بهداشتي مي‌تواند منجر به شيوع بيشتر اين بيماري و اوج دوباره آن در آينده نزديک شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني آذربايجان غربي نيز با اشاره به وضعيت قرمز برخي شهرهاي استان در زمينه شيوع ويروس کرونا خواستار پوشش و ارائه برنامه‌هاي آموزشي در مورد شيوع بيماري کرونا براي رعايت بيشتر مردم شد.

جواد آقازاده با بيان اينکه متأسفانه تعداد بيماران جوان و با وضعيت وخيم در استان رو به رشد است ادامه داد: از ??? نمونه مشکوک مورد آزمايش قرار گرفته در روز ?? خرداد، ??? مورد مثبت اعلام شده است، با احتساب موارد جديد تعداد کل مبتلايان استان به ???? نفر رسيد.

آقازاده تاکيد کرد: ويروس در مرحله دوم و رشد صعودي خود قرار دارد و مردم بايد هشدارهاي بهداشتي را جدي بگيرند و از حضور در هر گونه اجتماعات اجتناب کرده و مردم و مسؤولين بايد در رفتار خود براي مقابله با بيماري کوويد ?? تجديد نظر کرده و تمهيدات جدي براي جلوگيري از گسترش بيماري اتخاذ کنند.

وي با اشاره به اينکه بر اساس گفته متخصصين استان، چهره ويروس تغيير يافته و تهاجمي‌تر و خشن شده است، خاطرنشان کرد: در پيک دوم يک بي تفاوتي از طرف مردم و مسؤولين احساس مي‌شود و اين بي تفاوتي خطرناک است و مي‌تواند آمار بيماران درگير را افزايش دهد.

فرماندار مهاباد نيز در اين ديدار گزارشي از اقدامات ستاد کرونا شهرستان در روزهاي گذشته ارائه کرد و خواستار اختيارات بيشتر استاني براي جلوگيري از شيوع بيماري شد.

معاون وزير بهداشت به همراه هيأت همراه در سفر به آذربايجان‌غربي، از بخش‌هاي مختلف بيماران مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي مهاباد و بوکان بازديد کرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها