عصر آذربایجان

گزارش خبر

شور انتخاباتي شوراهاي اسلامي شهر در اردبيل

شور انتخاباتي شوراهاي اسلامي شهر در اردبيل

1399/12/24

گروه سياسي: ثبت‌نام انتخابات شوراهاي اسلامي شهر در اردبيل با استقبال خوب نامزدهاي انتخاباتي و هواداران آنها مواجه بوده و از شور خاصي برخوردار بود.

 گروه سياسي: ثبت‌نام انتخابات شوراهاي اسلامي شهر در اردبيل با استقبال خوب نامزدهاي انتخاباتي و هواداران آنها مواجه بوده و از شور خاصي برخوردار بود.
 در نخستين روزهاي  ثبت‌نام انتخابات شوراهاي اسلامي در استان اردبيل صحنه‌هاي ويژه اي در شهرستان‌هاي مختلف استان خلق شد هر چند که برخي از آنها از ديد مسئولان بهداشتي در شرايط امروزي جامعه با پروتکل‌هاي بهداشتي مغايرت داشت.
تعدادي از نامزدهاي انتخابات شوراهاي اسلامي در اردبيل و برخي از شهرستاها با جدي گرفتن کارزاي تبليغاتي با هواداران بيشمار خود براي ثبت نام در انتخابات به فرمانداري‌ها مراجعه کردند.تعدادي از آنها  در کنار حاميان خود؛ ريش سفيدان، روحانيون و چهره‌هاي سرشناس  را نيز همراه داشتند.
برخي نيز پيش از اقدام به نامنويسي در انتخابات، در گلزارهاي شهدا و نيز سر مزار چهره‌هاي موجه و سرشناس حضور يافته و تصاويري از اين اقدامات خود را در فضاي مجازي به اشتراک کذاشتند.
با وجود ممنون بودن راه اندازي کاروان و نيز ايجاد تجمع، برخي دواطلبان  هر چند در تلاش براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي از جمله استفاده از ماسک از سوي هوادران خود بودند خواسته و ناخواسته موجب ايجاد ازدحام در معابر شدند.
فضاي مجازي نيز که از چند روز پيش در تسخير نامزدهاي احتمالي شوراها و هواداران آنها است روز چهارشنبه اخبار و گزارش هاي متنوعي از نامنويسي آنها منتشر کردند.در اين فضا از هم اکنون يارگيري شروع شده و صفحات و کانال‌هاي بيشماري تصاوير و مطالب نامزدهاي انتخابات شوراها را  درج مي کنند.در رصد نخستين روز شروع مراحل ثبت نام نامزدها استقبال داوطلبان مناسب بود و به گفته بهروز ندايي رئيس ستاد انتخابات استان اردبيل 48 نفر درهمان  روزاول  در استان براي انتخابات شوراها نام نويسي کردند.
بهروز ندايي رييس ستاد انتخابات استان  در بازديد از روند ثبت نام داوطلبان شوراي اسلامي شهر در فرمانداري اردبيل از آمادگي کامل در استان جهت برگزاري انتخابات خبر داد.
وي بيان کرد: 24 هزار نفر در فرايند برگزاري سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري و ششمين دوره شوراهاي شهر و روستا در قالب عوامل اجرايي، بازرسي، نظارت و امنيت اين استان مشارکت مي‌کنند
.به گفته وي، آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات در استان و شهرستان‌ها برابر تقويم انتخاباتي اعلام شده از سوي وزارت کشور انجام شده و مقدمات لازم فراهم شده است.معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار اردبيل از مهيا شدن امکانات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري براي برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در اين استان خبرداد.وي افزود: با همکاري اعضاي ستاد انتخابات ، فرمانداران و بخشداران نيازمندي‌هاي لازم براي برگزاري انتخابات احصا و تامين شده است.
ندايي بيان کرد: تلاش مي‌کنيم با انجام هماهنگي‌هاي لازم و افزايش شعب اخذ راي از ازدحام جمعيت در شعب جلوگيري و پروتکل‌هاي بهداشتي به نحو احسن رعايت شود.رئيس ستاد انتخابات استان اردبيل ادامه داد: تعداد کل واجدين شرايط براي انتخابات در استان اردبيل يک ميليون نفر است که از اين تعداد 22 هزار نفر راي اولي محسوب هستند.
او با اشاره به پيش‌بيني ميزان مشارکت مردم استان اردبيل در انتخابات افزود: در دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري 73.1 درصد مردم استان در انتخابات مشارکت کردند که در اين دوره هم با توجه به همزماني انتخابات رياست‌جمهوري با شوراهاي شهر وروستا پيش‌بيني مي‌شود حضور مردم پرشور باشد.
ندايي اضافه‌کرد: تلاش مسئولان استان بر اين است انتخابات سالم و بدون تخلف برگزار شود و عزم جدي براي برگزاري سالم در مجريان انتخابات وجود دارد و مصمم هستيم با متخلفان انتخاباتي برخورد کنيم.
فرماندار اردبيل هم گفت: داوطلبان براي ثبت‌نام مي‌توانند از اپليکيشن مويابل ،دفاتر پيشخوان و حضور در فرمانداري استفاده کنند و توصيه مي‌شود بخاطر پيشگيري از بيماري کرونا و حفظ سلامتي داوطلبان از ثبت‌نام الکترونيکي استفاده کنند هرچند تمهيدات لازم براي ثبت‌نام به صورت حضوري برالي داوطلبان فراهم شده است.مسعود امامي با بيان اينکه نامزدها حق تبليغ زودهنگام براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي را ندارند و فعاليت همه آنها رصد مي‌شود، افزود: بايد تلاش شود در اين دوره مشارکت مردم در انتخابات مثل دوره‌هاي گذشته افزايش داشته باشد و رسانه‌هاي گروهي مي‌توانند زمينه مشارکت حداکثري مردم را فراهم کنند.
امامي مشارکت حداکثري مردم در انتخابات را مورد تاکيد قرار داد و بيان کرد: انتخابات مظهر مردم‌سالاري ديني است و هيات اجرايي و ديگر مجريان انتخابات اردبيل تمهيدات لازم را براي حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي فراهم خواهند کرد.ششمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا همزمان با سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري 28 خرداد ماه سال آينده برگزار مي‌شود.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل ازايرنا، استان اردبيل داراي پنج حوزه انتخابيه شامل حوزه انتخابيه اردبيل، نير، نمين و سرعين، حوزه انتخابيه خلخال و کوثر، حوزه انتخابيه مشگين‌شهر، حوزه انتخابيه گرمي، حوزه انتخابيه پارس‌آباد، بيله‌سوار و اصلاندوز است و در مجموع سه هزار و 252 نفر به عنوان شوراي روستا و 165 هم به عنوان شوراي شهر در اين دوره انتخاب خواهند شد.استان اردبيل داراي 31 شهر و 12 شهرستان مي‌باشد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها