عصر آذربایجان

گزارش خبر

998نفر در سفرهای نوروزی آذربایجان غربی مصدوم شدند

998نفر در سفرهای نوروزی آذربایجان غربی مصدوم شدند

1400/01/15

عصر آذربایجان – رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی از افزایش مصدومان سوانح جاده ای در سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: در ایام تعطیلات نوروزی 998نفر در اثر تصادف مصدوم شدند.

عصر آذربايجان – رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي آذربايجان غربي از افزايش مصدومان سوانح جاده اي در سفرهاي نوروزي خبر داد و گفت: در ايام تعطيلات نوروزي 998نفر در اثر تصادف مصدوم شدند.

باقر بهرامي با اشاره به اجراي طرح نوروزي اورژانس که از 25اسفندماه سال 99آغاز شده و تا 16فروردين امسال ادامه دارد، افزود: تا 13فروردين ماه امسال 998نفر در اثر تصادفات جاده‌اي و شهري مصدوم شدند.

وي از انجام چهار هزار و 804مأموريت مأموريت تصادفي و غيرتصادفي توسط اورژانس تا ?? فروردين ماه امسال در استان خبر داد و افزود: تعداد مأموريت‌هاي اورژانس در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که چهار و 384مأموريت بود نزديک 10درصد افزايش دارد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي ادامه داد: از اين مأموريت‌ها 496مأموريت تصادفي شهري 328مأموريت تصادفي جاده‌اي بوده است که به ترتيب در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 97.58 درصد و91.81 درصد افزايش داشته است.

بهرامي با بيان اينکه بر اثر تصادفات جاده‌اي در ايام تعطيلات نوروزي تا 13فروردين ماه امسال مصدوم شده‌اند، عنوان کرد: تعداد مصدومان سوانح جاده‌اي در نوروز امسال 104 درصد در مقايسه با مصدومان مدت زمان مشابه پارسال که 487 نفر بود افزايش دارد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي از مداواي 136نفر از مصدومان در محل خبر داد و اضافه کرد: 853مصدوم نيز براي مداوا به مراکز درماني اعزام شدند.

بهرامي فعاليت 24ساعته مرکز پيام، حضور شبانه‌روزي پزشک ارتباطات، نظارت و بازرسي مستمر نيروهاي امدادي و آماده‌باش کامل پايگاه‌هاي امدادي استان را از مهم‌ترين اقدامات اين مرکز در نوروز امسال عنوان کرد.

امسال 95پايگاه اورژانس شهري و جاده‌اي در نوروز 1400در استان فعال است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها