عصر آذربایجان

گزارش خبر

همه‌ سليقه‌ها براي آرامش مردم وارد گود شوند

همه‌ سليقه‌ها براي آرامش مردم وارد گود شوند

1400/05/31

حالا که رقابت‌ها به پايان رسيده، بايد همه سليقه‌ها با هر نگاه و رويکردي که دارند، به اندازه جايگاه و توانمندي‌شان، وارد گود شوند تا بتوانندمردم را از نظر معيشتي به آرامش برسانند.

گروه سياسي: اشرف بروجردي، فعال سياسي اصلاح‌طلب به شروع کار دولت سيزدهم اشاره کرد و گفت: حالا که رقابت‌ها به پايان رسيده، بايد همه سليقه‌ها با هر نگاه و رويکردي که دارند، به اندازه جايگاه و توانمندي‌شان، وارد گود شوند تا بتوانيم مردم را از نظر معيشتي به آرامش برسانيم.
 اين فعال سياسي با بيان اينکه دولت سيزدهم در شرايط بسيار سختي روي کار آمده است  اظهار داشت: همه مي‌دانند که دولت جديد چه راه دشواري را براي کاهش مشکلات پيش روي خود مي‌بيند. در واقع کرونا و البته نيمه‌کاره ماندن بحث مربوط به برجام شرايط را براي تيم مديريتي کشور سخت کرده و به همين دليل، لازم است تصميم‌گيري‌ها و کارهاي ديگر به شکل مطلوبي انجام شود تا خللي در اجراي برنامه‌ها به وجود نيايد.
عضو اسبق شواري عالي اصلاحات ادامه داد: هر دولتي که دنبال تحقق کارآمدي است، در گام نخست بايد براي مديريت سمت‌هايي مهمي چون وزارت‌خانه‌ها و ... افرادي را به کار گيرد که هم از تخصص لازم برخوردار باشند و هم تجربه کافي براي تشخيص و اجراي صحيح داشته باشند.
وي افزود:‌ رئيس‌جمهوري در حالي اين روزها در حال آماده‌سازي براي معرفي کابينه به مجلس بود که به‌طور طبيعي‌ از جانب اشخاص يا گروه‌هاي سياسي براي معرفي افراد براي حضور در وزارت‌خانه‌ها تحت فشار قرار داشت. انتظاري جز اين از رئيس دولت نمي‌رود که با دقت لازم و براساس شاسيتگي اقدام کرده باشد تا از اين طريق دولتي کارا تشکيل دهد.
وي تصريح کرد: همچنين اين مهم است که وزيران کابينه با هم هماهنگي لازم را داشته باشد زيرا اختلاف سليقه‌ها حتي بين وزيران اقتصادي با مسئولان سياست خارجي هم مي‌تواند پيامدهاي هزينه‌سازي داشته باشد.
 اساسا همه مهره‌هاي هر مجموعه‌اي بايد درباره موضوع‌هاي مهم، فهم مشترکي داشته باشند تا بتوانند با مديريتي اصولي و همراه با آرامش، کاستي‌ها را برطرف و هدف‌هاي تعيين شده را محقق کنند.
همچنين اين توضيح لازم است که چنددستگي در دولت مي‌تواند در راستاي اجراي برنامه‌ها مانع‌تراشي کند.
بروجردي با اشاره به توصيه رهبر معظم انقلاب مبني براي همکاري مجلس با دولت براي تسريع در شروع به کار دوره سيزدهم تاکيد کرد: همسويي مجلس و دولت هم مي‌تواند نگراني‌هايي به وجود بياورد و هم مي‌تواند در راستاي اجراي امور موثر باشد.
 از نمايندگان مجلس يازدهم توقع مي‌رود، ‌در جلسه راي اعتماد، گزينه‌هاي کابينه را فقط بر اساس شايستگي ارزيابي کنند و اين‌گونه نباشد که بازي‌هاي جناحي يا حتي انگيزه‌هايي که براي رتق و فتق امور حوزه انتخابيه خود دارند، در راي‌شان تاثير بگذارد.وي توضيح داد: همه مي‌دانند، فساد و رانت‌خواري پديده‌هايي هستند که در اين سال‌ها منافع ارزشمند کشور را به باد داده‌اند. از همين رو لازم است، موقع چينش کابينه‌اي که قرار است براي چهار سال عهده‌دار امور اجرايي کشور باشد، پاکدستي و سلامت نفش بيشتر از هر فاکتور ديگري لحاظ شود.به هر حال ايران پتانسيل‌هاي زيادي دارد و اگر دولتي سالم و کاردان روي کار بيايد، مي‌توانيم براي گذر از شرايط وخيم کنوني اميدوار شويم. در غير اين‌صورت حتي اگر مشکلات بين‌المللي هم حل شوند، همچنان روز به روز با مانع‌هاي بيشتري مواجه شده و در تحقق هدف مهمي چون آرامش ناکام مي‌مانيم.بروجردي خاطرنشان کرد: کشور انتخابات مهمي را پشت سر گذاشت و حالا که رقابت به پايان رسيده، بايد همه سليقه‌ها با هر نگاه و رويکردي که دارند، ‌به اندازه جايگاه و توانمندي‌شان، وارد گود شوند تا بتوانيم مردم را به لحاظ معيشتي به آرامش برسانيم زيرا تداوم مصايب و نگراني‌هاي موجود، موجب کمرنگ‌تر شدن اعتماد عمومي به نظام مي‌شود.به گزارش عصر آذربايجان به نقل از ايرناپلاس،وي تاکيد کرد: بي‌اعتمادي وضعيت را از اين هم سخت‌تر کرده و در نتيجه، ‌مردم تنگناهاي بيشتر و جدي‌تري را تجربه مي‌کنند که اين به‌هيچ وجه براي نظام اسلامي مناسب نيست.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها