عصر آذربایجان

گزارش خبر

رسانه ها در انعکاس اخبار حد اعتدال را رعایت کنند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در دفتر نشریه عصر آذربایجان:

1400/11/19

گروه خبر: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی با اشاره به رسالتی که رسانه ها در انعکاس اخبار دارند ،گفت: رسانه ها باید حد اعتدال را رعایت کنند و نباید به تریبون اشخاص و ادارات تبدیل شوند.

عليرضا نوروزي در بازديد از نشريه عصر آذربايجان درباره اهميت وجود رسانه در جامعه  اظهار داشت :رسانه ها نقش مهمي در ايجاد پل ارتباطي بين مردم و مسوولين دارند  و بايد به ايفاي نقش نظارتي و آگاهي بخشي به درستي اقدام نمايند.

 وي  در ادامه بيان کرد:در بيانيه گام دوم انقلاب که از طرف مقام معظم رهبري صادر شده است اين موضوع  هم تصريح شده که مسوولين بايد رسانه ها را از خود دانسته و در انتقال اخبارموثق به رسانه ها در حوزه ي فعاليت خود سرعت در عمل را مد نظر قرار بدهند.

نوروزي با اشاره به وضعيت  فضاي مجازي در استان افزود :وضعيت فضاي مجازي در استان بيش از حد آشفته است و اين فضا تا به امروز به حال خود رها شده است ،به طوري که گروه هاي  متعددي در پيام رسان هاي مختلف  مشغول به کار هستند که گاهي اوقات هيچ  گونه اطلاعاتي هم از صاحبان و گردانندگان اين کانال ها وجود ندارد.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي  استان  با اشاره به ضرورت  ساماندهي پايگاه هاي خبري بدون مجوز در فضاي مجازي افزود:ما  برنامه هايي براي ساماندهي اين گونه پايگاه ها در نظر داريم و صاحبان رسانه ها بايد تا 25 بهمن ماه 1400 در سامانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ثبت نام کنند و اگر اين فرآيند صورت نپذيرد از نظر قوانين مصرحه کماکان غيرمجاز تلقي و  پيامدهاي آن متوجه صاحبان آنها خواهد بود.

نوروزي با اشاره به اهميت وجود سواد رسانه اي در فضاي مجازي گفت:با آموزش و آگاهي بخشي مردم در اين باره که چگونگي تشخيص اخبار جعلي را داشته باشند ،مي توان مقابل  هجمه فرهنگي که از طرف دشمنان ايجاد مي شود را گرفت و اين هجمه را بي اثر کرد.

وي با اشاره به گستردگي جنگ رواني و رسانه اي  اظهارداشت:دشمنان با کارگرداني سناريوهايي  چون (چالش) در فضاي مجازي سعي  در زدودن قبح برخي از ارزش ها  در جامعه  را دارند و با اين اقدامات به جنگ ارزش ها و آموزه هاي ديدني مي آيند.

وي در ادامه افزود:از آنجا که رسانه ها هدايت گر افکار عمومي در جامعه و در خط مقدم هجمه فرهنگي قراردارند علاوه بر آگاهي بخشي با روشن ساختن افکار عمومي و بالا بردن سطح معلومات و دانش مردم درباره مسائل  روزجامعه به رسالت ذاتي خود عمل نمايند.

در ادامه جلسه نيز ابراهيم آقازاده مدير مسوول روزنامه آراز آذربايجان و پايگاه خبري آراز خبر گفت :رسانه ها پل ارتباطي بين مردم و مسوولين هستند اما در اين بين عدم همکاري برخي از مسوولان با نشريات، عدم اطلاع رساني دقيق را بدنبال دارد  و اين مسئله باعث موج سواري برخي از رسانه هاي بيگانه مي شود که  خود منجر به قهر مردم و عدم اعتماد به رسانه هاي داخلي را فراهم مي کند ،بنابراين ساماندهي تعامل مديران با رسانه ها يک ضرورت در استان  به شمار مي آيد .

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها