عصر آذربایجان

گزارش خبر

اجرای 1000میلیارد تومان طرح پساب در صنایع زنجان

اجرای 1000میلیارد تومان طرح پساب در صنایع زنجان

1403/01/14

عصر آذربایجان- مدیرعامل آبفا استان زنجان از اجرای یک هزار میلیارد تومان طرح واگذاری پساب به صنایع در زنجان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح‌ها یک هزار و 200واحد صنعتی در سه شهرک صنعتی اشراق، نوآوران و شهریاری از پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب برخوردار می‌شوند.

 علي‌محمد نادرخاني مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان صبح امروز در ديدار با مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان زنجان اظهار داشت: در حوزه واگذاري پساب به واحدهاي صنعتي زنجان، بيش از يک هزار ميليارد تومان پروژه در دست اجراست؛ اين طرح‌ها شامل احداث 85 کيلومتر خط انتقال، 80 کيلومتر شبکه توزيع و اجراي چندين باب ايستگاه پمپاژ، مخازن ذخيره و تصفيه خانه است.

وي گفت: با اجراي اين طرح‌ها يک هزار و 200 واحد صنعتي کوچک و بزرگ در سه شهرک صنعتي اشراق، نوآوران و شهرياري از پساب توليدي در تصفيه خانه فاضلاب برخوردار مي‌شوند.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در اين ديدار با اشاره به محدوديت در منابع تأمين آب استان گفت: پساب توليدي در تصفيه‌خانه فاضلاب به عنوان يک منبع آب دائمي و جايگزيني مناسب براي آب پاک مي‌تواند در پيشگيري از هدر رفت آب و صيانت از منابع آب زيرزميني نقش شاياني داشته باشد.

وي اظهار کرد: هم اکنون 11 هزار متر مکعب قرارداد واگذاري پساب براي صنايع استان زنجان منعقد شده که شرکت آبفا آمادگي دارد نسبت به افزايش حجم اين قرارداد اقدام نمايد.

نادرخاني با تأکيد بر اينکه ارائه پساب به صنايع در نهايت به نفع مردم و کمک به توليد محسوب مي‌شود ابراز کرد: شرکت آبفا استان زنجان تمامي اقدامات لازم جهت واگذاري هرچه بيشتر پساب به صنايع را در کوتاه‌ترين زمان به‌عمل خواهد آورد.

نادرخاني تأکيد کرد: صنايع آب‌بري همچون پتروشيمي و صنايع فولادي که به‌صورت فرآيندي آب مصرف مي‌کنند در اولويت واگذاري پساب قرار خواهند داشت.

 طرح پساب يکي از طرح‌هاي خوبي است که به عنوان جايگزين آب شرب در صنعت استفاده مي‌شود؛ به گونه‌اي که شرکت آبفا،با تصفيه فاضلاب شهري، خروجي آن را به صنايع براي استفاده در صنعت مي‌فروشد. اين طرح به صورت پايلوت براي يک شرکت کاغذسازي در شهرک صنعتي اشراق چند سال پيش اجرا و صرفه‌جويي خوبي در مصرف آب‌هاي زيرزميني شد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها