عصر آذربایجان

گزارش خبر

قبرستان متروکه منطقه دهخداي زنجان تعيين تکليف مي‌شود

قبرستان متروکه منطقه دهخداي زنجان تعيين تکليف مي‌شود

1403/02/23

گروه سيري در استانها:قبرستان قديمي و متروکه منطقه دهخداي شهر زنجان که موجب مشکلاتي براي شهروندان شده است با مشارکت و همراهي اوقاف و شهرداري تعيين تکليف مي‌شود. جلسه تعيين تکليف وضعيت قبرستان منطقه قديمي دهخدا شهر زنجان با حضور مديران دستگاه هاي متولي برگزار شد.


 نماينده مردم زنجان در مجلس شوراي اسلامي در اين جلسه، گفت: مردم از شرايط موجود اين محل اذيت مي شوند در حالي که نهادهاي متولي مي توانند آن را تغيير کاربري بدهند و بايد اين کار را انجام دهند، به هرحال بايد اين فضا تغيير کند و نبايد دود اين مساله به چشم مردم برود.
مصطفي طاهري افزود: اميدواريم با اقدامات و هماهنگي هاي صورت گرفته تا تابستان امسال تغيير کاربري آن به پارک تصويب شود؛ خوشبختانه هيچ نهادي دنبال منفعت در اين مساله نيست، در نهايت ديدگاه اوقاف هم بايد اين باشد که مردم از وضعيت اين محل اذيت نشوند و اگر راهکار ميانبري هم براي حل مساله هست بايد انجام دهيم.
حجت‌الاسلام مختار کرمي مديرکل اوقاف و امور خيريه استان زنجان هم در اين نشست، گفت:جلسات متعدد قبلي منجر به تفاهم نامه اي شد و بايد کار را قانوني پيش ببريم و ما هم دغدغه مردم را داريم، اما توافقات بايد کارشناسي شده باشد.
وي ادامه داد: موافق پيشبرد امور به نفع مردم هستيم چون يکي از کارکردهاي اساسي وقف براي آسايش مردم است و الان هم همانگونه است اما بعضي مقرارت در اختيار ما نيست و آماده هستيم به شرط باقي ماندن اين محل به صورت وقفي خود شهرداري آن را به پارک تبديل کند.
عليرضا فيروزفر شهردار زنجان نيز در ادامه جلسه، گفت: تغيير کاربري اين مکان مي تواند انجام شود و براي ما فرق نمي کند که چه کاربري براي آن تصويب شود چون هدف ما آباداني شهر است.
وي اظهار کرد: خود اوقاف هم مي‌تواند اين زمين را آباد کند و ما مي توانيم اين کار را تسهيل کنيم اما بايد زمان بندي شده باشد و آماده برگزاري مناقصه تعيين پيمانکار هستيم.
اين زمين در اواخر دوره قاجار در بيرون از دروازه هاي شهر واقع بود و تحت مالکيت شخصي به نام کربلايي علي نقطه بندي قرار داشت که در اين دوره توسط ايشان وقف دفن اموات مسلمين شد که تا اواسط دهه 50 شمسي اين امر ادامه داشت.
اين قبرستان در اين سالها با توجه به توسعه و گسترش شهر و احداث خانه هاي مسکوني در اطراف آن به محدوده شهري داخل و فرايند دفن در آن متوقف شد و از آن زمان تاکنون نيز همينگونه مانده است.
به  گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايرنا،با توجه به توقف دفن و متروکه ماندن اين قبرستان و واقع شدن در منطقه پرجمعيت دهخدا، مجموع اين موارد برخي مشکلات بهداشتي و ايمني را براي اهالي محل به وجود آورده است که اوقاف و شهرداري درصدد هستند با توافق جامع، ضمن حفظ حقوق موقوفه، وضعيت اين زمين را تعيين تکليف کنند تا رضايت و آسايش مردم محل تامين شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها