عصر آذربایجان

گزارش خبر

رشد جمعیت در 4شهرستان زنجان افزایشی شد

رشد جمعیت در 4شهرستان زنجان افزایشی شد

1403/03/19

عصرآذربایجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: برآورد شاخص‌های جمعیتی نشان می‌دهد رشد جمعیت در یک سال اخیر در چهار شهرستان استان زنجان افزایشی است.

احمد خداوردي در مورد برآورد جمعيت استان زنجان در سال 1403 اظهار کرد: استان زنجان يک ميليون و 119 هزار نفر جمعيت دارد که 556 هزار نفر را زنان و 564 هزار نفر را مردان تشکيل مي‌دهند.

وي با اشاره به اينکه 259 هزار نفر از جمعيت استان معادل 23 درصد زير 15 سال هستند، مطرح کرد: 773 هزار نفر معادل 69 درصد بين 15 تا 64 سال و 87 هزار نفر معادل 8 درصد از جمعيت استان بالاي 65 سال هستند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان زنجان جمعيت روستايي استان را 337 هزار نفر معادل 30 درصد برشمرد و گفت: 70 درصد جمعيت استان با 782 هزار نفر نيز ساکن شهرها هستند.

وي با بيان اينکه شهرستان‌هاي سلطانيه، ايجرود، ماهنشان و طارم به ترتيب2.7، 3.2، 3.5، 4.3 درصد از جعيت استان را دارا هستند، ادامه داد: سهم شهرستان خرمدره از جمعيت استان 6.5 درصد، خدابنده 14.5 درصد، ابهر 14.7 درصد و زنجان 50.6 درصد است.

خداوردي تصريح کرد: تراکم نسبي جمعيت در شهرستان زنجان 83 نفر در هر کيلومتر مربع، خرمدره 178 نفر، ابهر 85 نفر، خدابنده 32 نفر، سلطانيه 27 نفر، طارم 22 نفر، ايجرود 20 نفر و ماهنشان 14 نفر در هر کيلومتر مربع است.

وي با اشاره به اينکه رشد جمعيت در شهرستان ابهر از سال 1402 به 1403، 0.80 درصد و در شهرستان زنجان 0.76 درصد برآورد شده است، اعلام کرد: رشد جمعيت در خرمدره و طارم نيز افزايشي بوده و به ترتيب 0.63 و 0.33 درصد برآورد شده است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان زنجان با بيان اينکه رشد جمعيت در شهرستان‌هاي ماهنشان، سلطانيه، خدابنده و ايجرود منفي است، عنوان کرد: در ماهنشان 0.08 درصد، سلطانيه 0.25 درصد، خدابنده 0.45 درصد و ايجرود 0.51 درصد جمعيت کاهش يافته است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها