عصر آذربایجان

گزارش خبر

بستری‌های کرونایی در اردبیل روند نزولی یافت‌

بستری‌های کرونایی در اردبیل روند نزولی یافت‌

1399/12/16

عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل گفت: در حالی که روند بستری‌ها و آمار مرگ و میر کرونایی در استان روند نزولی به خود گرفته و در حال کاهش است، اما همچنان با یک وضعیت شکننده‌ای مواجه هستیم که استان را تهدید می‌کند.

عصر آذربايجان- رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني اردبيل گفت: در حالي که روند بستري‌ها و آمار مرگ و مير کرونايي در استان روند نزولي به خود گرفته و در حال کاهش است، اما همچنان با يک وضعيت شکننده‌اي مواجه هستيم که استان را تهديد مي‌کند.

شهرام حبيب‌زاده  در جلسه تشريح آخرين وضعيت کرونايي در استان اردبيل اظهار داشت: استان اردبيل هم‌اکنون طبق روند چند هفته اخير با وضعيت نسبتاً پايدار چهار شهرستان زرد و 8 شهرستان آبي ادامه دارد که در اين زمينه سادي‌انگاري کرونايي يکي از مواردي است که مي‌تواند اين مهم را زير سئوال ببرد.

وي بيان کرد: رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، استفاده از ماسک و شست‌وشوي مکرر دست‌ها با آب و صابون بسيار حائز اهميت و اساسي است و در اين زمينه اميدواريم شهروندان وضعيت موجود را مديريت کنند و با رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي و جلوگيري از تجمعات بي‌مورد به شيوع مجدد کرونا دامن نزنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني اردبيل گفت: با توجه به اين که کروناي انگليسي نيز در کمين استان است و با جهش‌يافتگي بالا مي‌تواند در سرايت و انتقال بسيار سرعت و قدرت بيشتري نسبت به ويروس چيني داشته باشد، بنابراين نياز است تمام سعي و تلاش خود را براي تحقق اهداف مورد نظر مشکلات موجود در اين زمينه را برطرف کنيم.

حبيب‌زاده تصريح کرد: در آستانه تعطيلات عيد نوروز قرار داريم و از هم‌استاني‌ها خواهشمنديم خريد عيد را مديريت کنند و از شيوع پيک چهارم جلوگيري کنند که اين مسئله نيازمند توجه و دقت بالايي است که با کاهش رفت و آمدها و ترددهاي بي‌مورد مي‌تواند محقق شود.

وي اظهار کرد: رعايت ضوابط بهداشتي و استفاده از ماسک نيازمند همت و تلاش ويژه است و در اين زمينه بايد با فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني مناسب براي افزايش آگاهي مردم از عواقب ابتلا به اين بيماري جلوگيري شود تا بتوانيم در کنار همديگر اين ويروس منحوس را شکست دهيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها