عصر آذربایجان

گزارش خبر

رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند

1398/09/11

گروه گزارش: مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: رسانه ها با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام ناصر خداياري در هفتمين همايش بسيج و رسانه که در خانه مطبوعات استان برگزار شد، با بيان اينکه بايد از ظرفيت رسانه در رونق توليد استفاده کرد، اظهار داشت: رسانه ها بايد به ضروريات و مشکلات موجود در کشور بپردازد و با اطلاع رساني شفاف آگاهي بخش باشند.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي با اشاره به وجود پتانسيل‌ها و منابع فراوان در کشور ادامه داد: بايد براي رشد و تعالي ظرفيتهاي علمي را در حوزه هاي مختلف ارتقا دهيم.وي به تاثير گذاري آثار توليدي رسانه در همگرايي جامعه اشاره کرد و متذکر شد: وحدت با اجراي برنامه هاي کاربردي، سياستگذاري،تعيين خط مشي و استراتژي ميسر مي شود و اتحاد و همگرايي از ارزشهاي گرانقدر در کشور است و رسانه ها مي توانند ابزاري براي حفظ و صيانت اين اتحاد و همگرايي باشند.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي با تاکيد براينکه بسيج خالصانه ترين نيروي کشور است، خاطرنشان کرد: بسيج در عرصه هاي مختلف اجتماعي،رسانه، فرهنگ و سلامت حضور داشته که بايد از ظرفيتهاي بسيج در تعالي بخشهاي مختلف بهره جست.وي با اشاره به اغتشاشات اخير خاطر نشان کرد: رسانه ها مي‌توانند مردم را آموزش دهند مردم مي‌توانند مسالمت آميز راهپيمايي و تجمع کنند و رسانه‌ها تعميم دهند که راهپيمايي‌هاعادي بوده و در هر سيستمي اعتراض وجود دارد و رسانه نبايد به خشونت متصل شود.
* اولين وموثرين موضوع در بين اصحاب رسانه برخورداري از سواد رسانه اي است
رئيس بسيج رسانه آذربايجان‌غربي گفت: اولين وموثرين موضوع در بين اصحاب رسانه برخورداري از سواد رسانه اي است . سرهنگ صدقياني در هفتمين همايش بسيج و رسانه ابراز داشت: بابررسي 40 سال گذشته وترسيم چهل ساله آينده بيانيه گام دوم انقلاب نگارش شد و در تشريح اطلاع رساني اين بيانيه خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش موثري دارند.صدقياني افزود: اولين وموثرين موضوع در بين اصحاب رسانه برخورداري از سواد رسانه اي است که براي اين منظور بايد اقدامات انجام شده در اين زمينه در سال‌هاي گذشته را مورد بررسي قرار داده و براي آينده برنامه مناسبي براي اين منظور نوشته شود.
وي با تاکيد بر اينکه اطلاع رساني شفاف در دستور کار اصحاب رسانه قرارگيرد، تصريح کرد: رسانه در اميد آفريني ، اميد زدايي، بحران زايي و بحران زدايي نقش به سزايي دارد و نقد و نظارت، اطلاع رساني شفاف و تبادل آرا در  دستور کار اصحاب رسانه قرارگيرد.رئيس بسيج رسانه آذربايجان‌غربي به اهميت سواد رسانه اي در مديريت بروز انواع آسيبها در رسانه ها اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه ها مي توانند با جهاد و اميدآفريني، توليد پيام هاي اميد بخش و تشکيل جبهه رسانه واحد انقلابي نقش موثري در جامعه ايفا کنند.صدقياني ادامه داد: امروزه رسانه ها با سرعت در زمينه پوشش اتفاقات و بحران‌ها وارد عمل مي‌شوند و اگر رسانه‌ها همسو با حلال مشکلات باشد اما اگر هم سو نباشد مشکلات زيادي به وجود خواهد آمد.وي يادآور شد: يکي از اصلي ترين وظايف بسيج رسانه استان برگزاري جشواره رسانه است که يکي از معروفترين اين جشنواره ها جشواره ابوذر بوده است.
صدقياني به برگزاري جشنواره رسانه اي ابوذر توسط بسيج رسانه استان و کسب رتبه اول کشوري را دراولين دوره برگزاري اين جشنواره استان اشاره کرد و افزود: فراخوان دومين جشنواره رسانه اي ابوذر استان در 10 محور و در 8 قالب عملياتي شده که مهلت ارسال آثار اين دوره تا 22آذر تمديد شده است.رئيس بسيج رسانه آذربايجان‌غربي اعلام کرد: بسيج رسانه استان در دوسال گذشته از رتبه ?? به رتبه يک کشوري رسيده واين به واسطه اقدامات انجام شده به دست آمده که مديون رييس سابق بوده است.وي به برنامه هاي سالجاري بسيج رسانه استان اشاره و اعلام کرد: سارماندهي گروه صالحين، نامگذاري حلقه هاي صالحين به نام شهدا و برنامه ريزي برگزاري مسابقات 4 جانبه ورزشي در 3رشته از برنامه هاي اين سازمان در استان است.رئيس بسيج رسانه آذربايجان‌غربي ادامه داد: از جمله اقدامات بسيج رسانه در يک سال گذشته ساماندهي گروهاي صالحين از پنج گروه به 10 گروه، تهيه بسته‌هاي خبري با 180 بسته و 8 هزار و500 خبر از جمله کارهاي انجام شده بوده است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها