عصر آذربایجان

گزارش خبر

اجرای بیش از 100برنامه درسطح حوزه امامت

اجرای بیش از 100برنامه درسطح حوزه امامت

1399/09/02

عصر آذربایجان-فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز در تشریح برنامه‌های هفته بسیج در حوزه سپاه ناحیه امامت گفت: بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع فرهنگی، عمرانی، اجتماعی و بهداشتی در این هفته اجرا خواهد شد.

عصر آذربايجان-فرمانده سپاه ناحيه امامت تبريز در تشريح برنامه‌هاي هفته بسيج در حوزه سپاه ناحيه امامت گفت: بيش از ??? برنامه متنوع فرهنگي، عمراني، اجتماعي و بهداشتي در اين هفته اجرا خواهد شد.

سرهنگ پاسدار حسن صفدري در نشست خبري هفته بسيج با بيان اينکه شعار هفته بسيج امسال بسيج، پيشرو خدمت و اميد آفرين است اظهار داشت: نيروهاي جان بر کف بسيجي در تمام ايام سال، با همين تفکر و با همين روحيه جهادي، به فکر خدمت رساني به اقشار آسيب پذير جامعه است.

وي با بيان اينکه بسيج از بدو پيروزي انقلاب اسلامي و جنگ 8 ساله دفاع مقدس، همواره بازوي توانمند براي نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده است گفت: حضرت امام راحل هم حساب ويژه اي بر روي نيروهاي مردمي و بسيج باز کرده بودند و همين نيروي مردمي بود که در خط مقدم و پشت خط مقدم، از جان و مال خود گذشتند.

فرمانده سپاه ناحيه امامت تبريز گفت: نيروي بسيج بعد از اتمام جنگ نظامي همواره در جنگ اقتصادي، سازندگي، محروميت زدايي و … در تمام بحران‌ها و تهديدها، در خط مقدم بوده و خواهد بود.

صفدري ادامه داد: نيروهاي بسيج علاوه بر حضور فعال در بحران‌ها و تهديدهاي داخلي، به عنوان سربازان جان بر کف، در جبهه‌هاي مقاومت هم زير نظر مکتب سردار رشيد اسلام شهيد حاج قاسم سليماني حضور داشته و به درجه رفيع شهادت نائل مي آيند.

وي با اشاره به اينکه نامگذاري يک هفته در سال به عنوان هفته بسيج، فرصتي هست تا خدمات بدون منت بسيج براي مردم تشريح شود افزود: هفته بسيج ويترين عملکرد بسيج در طول سال است و گرنه بسيجي‌ها تمام ساعات روز را براي خدمت گذاري حاضر هستند.

وي در تشريح بيشتر برنامه‌هاي هفته بسيج عنوان کرد: از روز جمعه که هفته بسيج آغاز شده است هر روز با يک عنوان نامگذاري شده است.

صفدري گفت: بسيج معنويت و سلامت، بسيج فرزند مسجد و خادم مردم، بسيج مبتکر حل مسئله، بسيج الگوي سبک زندگي اسلامي، بسيج ولايي و تمدن ساز، بسيج نيروي مقاومت ملت ايران و بسيج خدمت مؤمنانه و ايثارگري، که مطابق هر عنوان، برنامه‌هاي خاصي تدارک ديده شده است.

صفدري با بيان اينکه بيش از صد برنامه متنوع در اين هفته اجرا و عملياتي خواهد شد افزود: ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، اجراي طرح شهيد سليماني و تبديل پايگاه‌هاي مقاومت بسيج به پايگاه‌هاي سلامت و همچنين تشکيل کميته جهادگران سلامت که در قالب آن بسيجيان در مراکز درماني براي کمک به کادر درمان حضور خواهند داشت، از جمله مهم‌ترين برنامه‌هاي هفته بسيج است که به خاطر گسترش شيوع ويروس کرونا، از اهميت بالايي برخوردار است.

وي گفت: توزيع 5 هزار بسته معيشتي ديگر همزمان با هفته بسيج، يکي ديگر از برنامه‌هاي مهم سپاه ناحيه امامت است که با احتساب 8 مرحله ديگر رزمايش کمک مؤمنانه، جمعاً سپاه ناحيه امامت، بيش از 62 هزار بسته معيشتي، از زمان شروع رزمايش کمک مؤمنانه تا کنون، بين اقشار آسيب پذير توزيع کرده است.

صفدري با اشاره به اينکه ويزيت رايگان بيماران در حوزه سپاه ناحيه امامت در طول هفته بسيج انجام خواهد شد گفت: راه اندازي گروه سرود خياباني، اهدا خون توسط بسيجيان، رونمايي از کتاب فرشتگان آسماني، برپايي ميز خدمت با حضور مسئولين ادارات و نمايندگان مجلس، لايو اينستاگرامي تبيين اهداف بسيج، برپايي همايشهاي مجازي و حتي حضوري با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، از ديگر برنامه‌هاي مهم هفته بسيج در سپاه ناحيه امامت تبريز است.

فرمانده سپاه ناحيه امامت تبريز ادامه داد: به پاس گراميداشت شهدا و ايثارگران، حضور بر سر مزار شهدا، عيادت از خانواده‌هاي شهدا و ايثارگر هم در طول ايام هفته بسيج، انجام خواهد شد.

صفدري در ادامه اين نشست خبري با بيان اينکه اشتغال زايي و ايجاد درآمد پايدار يکي از اهداف سپاه ناحيه امامت است عنوان کرد: در حوزه سپاه ناحيه امامت و با همکاري اتحاديه قالي بافان، طرح هر خانه يک کارگاه را دنبال مي‌کنيم و در اين راستا تا کنون 500 خانوار از تسهيلات مادي و معنوي استفاده کرده‌اند و در نظر داريم 500 خانوار ديگر از اين طرح براي اشتغال استفاده کنند.

صفدري همچنين حل مشکلات متعدد مردم مناطق حوزه سپاه ناحيه امامت تبريز را يکي ديگر از برنامه‌هاي سپاه امامت عنوان کرد و گفت: در اين مناطق ميزهاي خدمت برگزار شده و در طول هفته بسيج هم باز اين کار ادامه خواهد داشت که نتيجه و ماحصل آن به عنوان مشکلات و مطالبات مردمي، براي حل و فصل، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وي در پايان گفت: هر چند که به خاطر شيوع بيماري کرونا، بسياري از فعاليت‌ها تعطيل و نيمه تعطيل شده‌اند، اما تفکر بسيجي و جهادي به هيج وجه تعطيل نخواهد شد و بسيجيان با قدرت و اقتدار بيشتر، هر جا که جامعه نياز داشته باشد، حضور خواهند يافت و در اين هفته هم انتظارمان اين است که هر بسيجي بايد يک خدمت براي مردم انجام دهد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها