عصر آذربایجان

گزارش خبر

98 درصد دانش‌آموزان کشور آموزش را تلویزیونی می‌بینند

98 درصد دانش‌آموزان کشور آموزش را تلویزیونی می‌بینند

1399/09/02

عصر آذربایجان- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: روش مبتنی بر آموزش‌های تلویزیونی با فراگیری و پوشش 98 درصدی دانش آموزان هم اکنون در کشور اجرا می‌شود.

عصر آذربايجان- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: روش مبتني بر آموزش‌هاي تلويزيوني با فراگيري و پوشش 98 درصدي دانش آموزان هم اکنون در کشور اجرا مي‌شود.

عليرضا کمره اي روز يکشنبه در حاشيه سفر به اروميه با اشاره به روشهاي پوشش دانش آموزان در بحث آموزش افزود: آموزش در بستر شاد، آموزشهاي تلويزيوني و ارائه درسنامه سه روشي است که اکنون پيگيري مي شود.

وي بيان کرد: در سيستم آموزشي سعي شده روشي به کار گرفته شود تا همه دانش آموزان کشور از آن بهره مند شوند و توفيق خوبي را آموزش و پرورش در اين زمينه داشته‌است.

معاون وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه امروز تمام آموزش هاي دروس شاخه نظري در تمامي رشته ها در شبکه آموزش تدريس و ارائه مي شود، اضافه کرد: از 85 عنوان، 83 درس درجدول پخش برنامه تلويزيون جاي خود را باز کرده‌اند.

کمره اي ادامه داد: در روش آموزش هاي مجازي تاکيد بر آموزش در بستر شاد است اما بهره گيري از ساير پيام رسان ها و روش هاي ديگر آموزش الکترونيکي محدود نشده است.

وي بيان کرد: براي اينکه تمام دانش آموزان در هر شرايطي از تحصيل بازنمانند و اطيمنان بخشي از نظر آموزش آنان وجود داشته باشد، توزيع درسنامه نيز پيگيري و ارزيابي مکرر مي شود.

وي اظهار اميدواري کرد که با بازگشت به مدرسه، آموزش هاي حضوري از سر گرفته شود زيرا در آموزش حضوري اطمينان بيشتري از يادگيري وجود دارد.

وي با اشاره به اهميت کيفيت آموزش گفت: در اين روزها که کشور تحت تاثير ويروس کروناست نبايد اجازه داد که سيستم آموزشي و کيفيت آموزش آسيب ببيند.

معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش جهت معارفه مدير کل جديد آموزش و پرورش آذربايجان غربي به اين استان سفرکرد؛ حضور در آيين تکريم و معارفه، گفت و گو با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان و گفت و گو با مديران مناطق 24 گانه آموزشي از برنامه ها سفر وي بود.

نظام آموزشي کشور از اسفند ماه سال 1398 دچار تحولي در نوع آموزش شده است که چرخش از آموزش حضوري به آموزش غير حضوري فرايندي مهم در اين راستا بوده است که تا کنون ادامه دارد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها