عصر آذربایجان

گزارش خبر

اعتبار 85 میلیارد تومانی برای سد "دیرعلی" سلماس مورد نیاز است

اعتبار 85 میلیارد تومانی برای سد "دیرعلی" سلماس مورد نیاز است

1400/09/08

امانتـ نماینده مردم سلماس در مجلس با اشاره به "جذب اعتبار ۵میلیارد تومان برای حوضه آبریز سد دیرعلی" گفت: اعتبار این حوضه آبریز جذب شده و برای خود سد دیرعلی نیز مبلغ 85میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

عصر آذربايجان- نماينده مردم سلماس در مجلس با اشاره به "جذب اعتبار ?ميليارد تومان براي حوضه آبريز سد ديرعلي" گفت: اعتبار اين حوضه آبريز جذب شده و براي خود سد ديرعلي نيز مبلغ 85ميليارد تومان اعتبار نياز است.

يعقوب رضازاده  با اشاره به سفر اخير معاون وزير جهاد کشاورزي به سلماس اظهار داشت: در اين سفر دو پروژه مهم، يعني واحد 50 هزار رأسي دام سبک قرار است احداث شود و اين روزها شاهد کلنگ‌زني آن خواهيم شد.

وي تصريح کرد: با احداث اين پروژه براي 200 تا 600 نفر زمينه اشتغال فراهم مي‌شود و از سوي ديگر مشکل توسعه پروژه سه هزار رأسي گاو هلندي با اداره منابع طبيعي از حيث واگذاري زمين حل شد و به پنج هزار رأس افزايش خواهد يافت.

نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به حل اختلاف زمين‌هاي منطقه قره‌قشلاق و سلطان‌احمد با منابع طبيعي گفت: اين اداره مدعي بود که براساس نقشه‌هاي سال 1346 زمين‌ها جزو منابع ملي است اما با بازديد معاون وزير جهاد کشاورزي و با مدارکي که روستاييان ارائه دادند مشخص شد که روستاييان سابقه کشت 50 ساله در آن زمين‌ها دارند و زمين‌ها متعلق به آنها است.

وي با اشاره به جذب اعتبار پنج ميليارد تومان براي حوضه آبريز سد ديرعلي بيان کرد: در اين راستا نيز اعتبار آن جذب شده، البته براي خود سد مبلغ 85 ميليارد تومان اعتبار نياز است که امسال موفق به جذب 16 ميليارد تومان آن شده‌ايم و هم اکنون ديواره سد در حال ساخته شدن است.

رضازاده افزود: اما پيش از ساخت سد، يک حوضه آبريز وجود دارد که اگر ساخته نشود سد را در بلندمدت تخريب مي‌کند که اعتبار آن نيز واگذار شده و آغاز به کار خواهد کرد.

وي در ادامه با اشاره به آسفالت سه جاده روستايي شهرستان سلماس اظهار داشت: هم اکنون هفت کيلومتر از 10 و نيم کيلومتر از جاده‌هاي روستايي سلماس آسفالت شده و بقيه آن در سال آينده جذب اعتبار مي‌شوند.

نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي گفت: گردنه آبگرم محور سلماس اروميه و نرسيده به گردنه قوشچي نيز با اعتبارات ملي پنج ميليارد توماني تکميل و جاده و محور بازگشايي شده است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها