عصر آذربایجان

گزارش خبر

بیش‌ترین صندلی خالی را دانشگاه داریم

بیش‌ترین صندلی خالی را دانشگاه داریم

1402/06/06

عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: صندلی خالی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی داریم و برای پر کردن این خلأ نسبت به جذب دانشجویان خارجی اقدام شده است.

عصر آذربايجان- رئيس دانشگاه محقق اردبيلي گفت: صندلي خالي براي پذيرش دانشجو در دانشگاه محقق اردبيلي داريم و براي پر کردن اين خلأ نسبت به جذب دانشجويان خارجي اقدام شده است.

اسماعيل چمني ‌با بيان اينکه در دانشگاه محقق اردبيلي در يک سال اخير کارهاي مؤثر و اميدآفريني انجام شده که تنها در حوزه فرهنگي و در يک رکورد جالب توجه سال گذشته يک هزار و 470 برنامه فرهنگي و ارزشي برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبيلي در مسابقات مختلف فرهنگي، قرآن و عترت در سطح کشور درخشش داشته به طوري که اخيرا چهار مقام برتر ملي را در حوزه قرآن و عترت دانشجويان اين دانشگاه به دست آوردند. 

رئيس دانشگاه محقق اردبيلي به پذيرش دانشجو در مقطع فوق دکترا اشاره کرد و گفت: در اين مقطع 41 نفر دانشجو پذيرش شده و مشغول تحصيل هستند. 

چمني در مورد جذب دانشجويان خارجي نيز افزود: 540 دانشجوي خارجي در سال‌هاي گذشته داشتيم که مهرماه امسال 500 دانشجوي خارجي به اين تعداد اضافه مي شود تا ما بيش از يک هزار دانشجوي خارجي را در دانشگاه محقق اردبيل براي تحصيل در رشته هاي مختلف شاهد باشيم. 

وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: اکثر اين دانشجويان خارجي از عراق، هندوستان، پاکستان، ليبي، سوريه و... پذيرش شدند و مراحل ثبت نام دانشجويان خارجي براي سال تحصيلي جديد نيز در حال انجام است. 

چمني از اضافه شدن هشت رشته محل جديد به مجموع رشته هاي دانشگاه محقق اردبيلي خبر داد و اضافه کرد: دانشگاه محقق اردبيلي جايگاه مناسب ملي و حتي بين‌المللي به دست آورده و ما نسبت به برگزاري دوره هاي مديريتي در حوزه ايجاد اشتغال در اين دانشگاه با برپايي کلاس هاي مهارتي براي دانشجويان اقدامات مؤثري را انجام داده ايم. 

وي بيان کرد: در حوزه پژوهش اکثر فعاليت هاي پژوهشي ما کاربردي و در مسير گره گشايي از مشکلات استان بوده است. 

چمني در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در کنار تنوع اقدامات و فعاليت هاي پژوهشي، ما به صورت نيازمحور برنامه‌هاي پژوهشي را به پيش برديم و تلاش کرديم در حوزه هاي مختلف اين پژوهش ها را به سرانجام برسانيم. 

وي از صدور مجوز براي انتشار 13 مجله دانشجويي در دانشگاه محقق اردبيلي خبر داد و تصريح کرد: پيش از اين 10 مجله مجوز انتشار داشتند که با اين تعداد ارقام نشريات دانشجويي در دانشگاه محقق اردبيلي به 23 مورد مي رسد. 

چمني در مورد طرح هاي عمراني نيز گفت: خوابگاه پسران بعد از گذشت سه سال آماده تکميل و بهره برداري است که امکان پذيرش 430 دانشجو در اين دانشگاه مهيا خواهد شد. 

وي از افتتاح خوابگاه متأهلين به تعداد 14 نفر خبر داد و افزود: آزمايشگاه شبيه سازي شده به زلزله با نام علمي «ميز لرزه» افتتاح شده و خوابگاه متأهلين نيز به بهره‌برداري خواهد رسيد. 

چمني از کلنگ‌زني چهار واحد خوابگاهي در دانشگاه محقق اردبيلي خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال به سمت صنعتي کردن آشپزخانه ها حرکت کرديم که در 2 فاز اين پروژه در حال انجام است که نيمي از آن امسال و تا آخر شهريورماه به بهره برداري رسيده و 50 درصد مابقي نيز سال آينده اجرايي خواهد شد. 

وي با بيان اينکه سالانه 2 تا سه هزار دانشجو در مقاطع مختلف و رشته محل ها پذيرش مي شود، اضافه کرد: ما در 33 رشته بدون کنکور پذيرش دانشجو داريم و تنها در 30 رشته برگزاري آزمون سراسري را شاهد هستيم. 

چمني به خالي بودن صندلي پذيرش دانشجو در دانشگاه محقق اردبيلي اشاره کرد و ادامه داد: با پذيرش دانشجويان خارجي اين خلأ را تا حدودي جبران مي کنيم. 

وي به رقابت کم دانش‌آموزان در رشته رياضي براي راه‌يابي به رشته‌هاي فني و مهندسي اشاره کرد و گفت: در حالي که در استان اردبيل يک هزار و 431 نفر در رشته رياضي فني در کنکور رقابت مي‌کنند اما پذيرش دانشگاه محقق اردبيلي با يک هزار و 500 دانشجو بيشتر از اين رقم است که ما در اين رشته بيشترين صندلي خالي را داريم. 

چمني افزود: دانشگاه محقق اردبيلي سال گذشته به عنوان دانشگاه خادم حسيني معرفي شد و ما 2 برابر ظرفيت سال‌هاي گذشته اعزام دانشجويان را به عتبات عاليات شاهد بوديم.

شعار نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه محقق اردبيلي

حجت‌الاسلام محمدرضا مصلح‌نيا  مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه محقق اردبيلي نيز در گفت وگو با خبرنگار تسنيم در اردبيل اظهار کرد: ما امروز به معناي واقعي بايد اميد، نشاط و سرزندگي را در بين جوانان و نوجوانان زنده کنيم تا زمينه براي ايجاد تحول اساسي در جامعه فراهم آيد. 

وي تصريح کرد: تمام تلاش نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها بر اين است تا دانشجو را که موتور محرکه جامعه است، بيش از گذشته در مسير هدايت و اميدآفريني کمک کرده و زمينه و بستر تحولات علمي، معرفتي و اخلاقي را براي آنها فراهم کند. 

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه محقق اردبيلي گفت: جامعه علمي ما امروز در کنار دستيابي به فناوري‌ها و نوآوري‌هاي جديد، به اخلاق‌مداري و همچنين مباني معرفتي و معنوي نياز دارد تا در اين شرايط حساس بتوان زيست سالم و شايسته‌اي را انجام داد. 

مصلح‌نيا افزود: ما بر اين باوريم همه بايد به بهشت برويم تا به دور از جهنم بتوانيم زمينه آرامش و آسايش دنيوي و اخروي خود را مهيا کنيم. 

وي تحول اعتقادي و ارزشي را در کنار دستيابي به علوم و فنون جديد بسيار مهم و خطير اعلام کرد و ادامه داد: در مراکز علمي و دانشگاهي زيرساخت‌ها براي حمايت از دانشجويان و نسل آينده فراهم شده و بايد در کنار تحصيل، دانشجويان ما با مسائل فرهنگي، اخلاقي و معنوي نيز آشنايي پيدا کنند. 

مصلح‌نيا دانشگاه محقق اردبيلي را دانشگاه اميدآفرين براي نسل آينده اعلام کرد و گفت: با برنامه‌ريزي‌هايي که براي سال تحصيلي آينده انجام داديم، تلاشمان بر اين است تا در قالب نشست‌ها و جلسات مختلف زمينه همفکري و همسويي بيشتر با مجموعه‌هاي علمي و دانشگاهي را فراهم کنيم. 

وي به برگزاري برنامه توانمندسازي دانشجويان با عنوان «هاميم» اشاره کرد و افزود: دانشگاه محقق اردبيلي هفته آينده ميزبان اين رويداد خواهد بود تا بتوانيم دانشجويان را با الگوهاي معرفتي، اخلاقي، فرهنگي و ديگر مسائل متنوع جامعه آشنا کنيم. 

مصلح‌نيا خاطرنشان کرد: دانشجويان ما بايد با چشم تيزبين خود زمينه تحول‌آفريني را در جامعه فراهم کنند و مبناي آن تحصيل شايسته در دانشگاه و آموزش‌هاي اخلاقي، معنوي و مذهبي است که خود مي‌تواند مبناي حرکت‌هاي روشنگرانه باشد. 

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه محقق اردبيلي اضافه کرد: نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با يک چشم‌اندازي شايسته تلاش مي‌کند تا دانشجويي در تراز انقلاب اسلامي تربيت و پرورش دهد تا زمينه براي حرکت‌هاي مؤثر و راهگشا نيز فراهم آيد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها