عصر آذربایجان

گزارش خبر

آماده ميزباني از رويدادهاي ملي ورزش دانش آموزان هستيم

آماده ميزباني از رويدادهاي ملي ورزش دانش آموزان هستيم

1403/02/02

گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي با اشاره به زيرساخت‌هاي خوب ورزشي و نيز تجربه برگزاري رويدادهاي ملي و جهاني، از آمادگي براي ميزباني رويدادهاي ورزش دانش آموزي خبر داد.

گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي با اشاره به زيرساخت‌هاي خوب ورزشي و نيز تجربه برگزاري رويدادهاي ملي و جهاني، از آمادگي براي ميزباني رويدادهاي ورزش دانش آموزي خبر داد.
به گزارش عصر آذربايجان محمدصادق معتمديان در ديدار با معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش، از اهتمام جدي دولت سيزدهم براي جبران کمبودهاي آموزشي در استان خبر داد و گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته و حمايت‌هاي دولت مردمي، شاهد ارتقاي سرانه‌هاي آموزشي هستيم.
وي گفت: براي پوشش دادن خلاءهاي موجود، در دولت سيزدهم کارگروه‌ها و برنامه‌هاي مختلف طراحي و نقشه راه را تدوين کرديم تا در زمينه شاخص‌ها رشد مطلوبي داشته باشيم.استاندار آذربايجان غربي افزود: توجه به مناطق محروم و کمتربرخوردار از مهم‌ترين محورهاي اقدامات دولت در استان است. پروژه‌هاي مختلف و متعدد آموزشي در استان داريم که با هدف کاهش مشکلات انجام مي‌دهيم.وي با بيان اينکه براي جبران عقب افتادگي‌ها برنامه داريم افزود: هر مسيري که براي ارتقاي سطح آموزش و پرورش ممکن باشد را مي‌پيماييم تا به بهترين سطح برسيم.معتمديان بهينه سازي دارايي‌ها و مولد سازي را جزو اولويت‌هاي استان برشمرد و گفت: يکي از راهبردهاي جبران سرانه‌هاي آموزشي، بهره گيري از ظرفيت قانوني مولدسازي است.وي کيفيت بخشي آموزشي را مهم دانست و گفت: عدالت محوري در حوزه آموزش و پرورش را از طريق سفرهاي شهرستاني و حضور ميداني پيگيري مي‌کنيم.استاندار آذربايجان غربي آموزش و پرورش را پله نخست شناسايي جوانان مستعد دانست و گفت: اقدامات مختلف براي تقويت حوزه جوانان و نوجوانان با توجه به فرا رسيدن فصل تابستان بايد در دستور کار قرار گيرد.معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش نيز ضمن قدرداني از حمايت‌هاي ويژه استاندار آذربايجان غربي از فعاليت‌هاي دانش آموزشي، ورزش دانش‌آموزي اين استان را داراي ظرفيت بالايي دانست و گفت: آذربايجان‌غربي به جهت برخورداري از ظرفيت‌هاي کم نظير ورزشي، همواره يکي از ارکان اصلي ورزش‌هاي پايه در سطح ملي است.صادق ستاري فر ادامه داد: 2800 فضاي ورزشي در دولت سيزدهم و در قالب طرح شهيد سليماني در کشور افتتاح شده که آذربايجان‌غربي در اين زمينه جايگاه نخست را دارد.
سرانه فضاي ورزشي دانش آموزي 33 درصد افزايش يافت
 معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: با اجراي طرح شهيد سليماني سرانه فضاي ورزشي دانش آموزي کشور 33 درصد افزايش يافته است. صادق ستاري فرد در حاشيه بازديد از روند اجراي طرح شهيد سليماني در گفت و گو با خبرنگاران در رابطه با اجراي اين طرح در سطح کشور گفت: در اجراي اين طرح 50 درصد به تعداد فضاهاي ورزشي آموزش و پرورش اضافه شده و 2800 فضاي ورزشي درون مدرسه‌اي ايجاد شده است.وي ادامه داد: اين امر موجب شد تا سرانه ورزشي 33 درصد افزايش يابد تا در سرانه از سه دهم مترمربع به چهاردهم متر مربع دست يابيم، ارتقاي سرانه فضاي ورزش دانش آموزي کشور به يک متر مربع تا پايان برنامه هفتم توسعه يکي از هدف گذاري‌هاي اين طرح است.ستاري فرد گفت: استمرار نهضت ملي احداث فضاهاي ورزشي را براي سال 1403 برنامه ريزي کرده‌ايم که تحقق اين مهم زمينه کيفيت بخشي به ورزش دانش آموزي را فراهم مي‌سازد، اعتبارات خوبي نيز در اين راستا پيش بيني شده است.
معاون تربيت بدني و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص عملکرد استان آذربايجان غربي در زمينه اجراي طرح شهيد سليماني گفت: طبق ارزيابي‌هاي صورت گرفته در سال 1402 استان آذربايجان غربي جزو استان‌هاي برتر در زمينه اجراي طرح شهيد سليماني بوده و عملکرد بسيار خوبي را در اين زمينه داشته است.وي به ظرفيت‌هاي مهم استان آذربايجان غربي در زمينه ورزش دانش آموزي اشاره کرد و گفت: مجموعه ورزشي- فرهنگي چند منطوره شهيد رجايي استان آذربايجان غربي جزو مجموعه‌هاي بي نظير در ورزش دانش آموزي کشور است که با توجه به اين ظرفيت موجود، اميدواريم ميزباني‌هاي مهم کشوري و حتي بين المللي ورزش‌هاي دانش آموزي را در اين مجموعه شاهد باشيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها