عصر آذربایجان

گزارش خبر

اعلام نتايج نهايي مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان هاي آذربايجان شرقي،زنجان و اردبيل

عصر آذربايجان گزارش مي دهد//

1403/02/23

گروه گزارش: مجلس دوازدهم با اعلام نتايج برگزاري دور دوم انتخابات تکميل شد و در اين ميان ترکيب نماينده هاي حوزه انتخابيه استان هاي آذربايجان شرقي،زنجان و اردبيل نمايندگان خود را به طور کامل شناختند.

 نتايج نهايي شمارش آراي انتخابات در 3 حوزه انتخابيه آذربايجان شرقي
به گزارش عصرآذربايجان، رئيس ستاد انتخابات آذربايجان شرقي گفت: با پايان شمارش آراي مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در 3 حوزه انتخابيه استان، تکليف 6 کرسي باقي‌مانده آذربايجان شرقي در مجلس مشخص شد.
تراب محمدي  گفت: در حوزه انتخابيه تبريز، آذرشهر و اسکو از مجموع 211 هزار و 591 رأي مأخوذه، به ترتيب عليرضا منادي سفيدان با 80 هزار و 14 رأي، علي جعفري آذر با 75 هزار و 313 رأي، رضا صديقي با 74 هزار و 884 رأي و عليرضا نوين با 66 هزار و 513 رأي به عنوان منتخبان اين حوزه انتخابيه به مجلس راه يافتند.
وي ادامه داد: در حوزه انتخابيه شبستر نيز محمود طاهري با 19 هزار و 295 رأي از 34 هزار و 481 رأي مأخوذه توانست به مجلس شوراي اسلامي راه يابد. محمدي درخصوص نتايج حوزه انتخابيه ميانه هم گفت: مهدي اسماعيلي با 22 هزار و 761 رأي از 45 هزار و 24 رأي مأخوذه به عنوان دومين نماينده اين حوزه انتخابيه برگزيده شد. مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در آذربايجان شرقي در حوزه‌هاي »تبريز، آذرشهر و اسکو«، »ميانه« و »شبستر« به دوره دوم کشيده شده بود و 12 نفر در اين مرحله براي تصدي 6 کرسي رقابت کردند.
نبي الله محمدي و احمد بيگدلي از حوزه انتخابيه زنجان و خدابنده به بهارستان راه يافتند
 رئيس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: با پايان يافتن فرآيند تجميع آراي شعبات اخذ رأي ثابت و سيار در حوزه‌هاي انتخابيه زنجان – طارم و خدابنده آقايان نبي الله محمدي و احمد بيگدلي به عنوان نمايندگان مردم اين 2 حوزه به بهارستان راه يافتند. ابوالفضل رفيعي نيز در جمع خبرنگاران با تشريح جزييات انتخابات دور دوم مجلس شوراي اسلامي در 2 حوزه انتخابيه زنجان، افزود: دور دوم انتخابات را در حالي پشت سرگذاشتيم که فضاي رقابتي حاکم بود و بدون هيچ گونه مشکلي اين دوره نيز با تامين امنيت کامل و در سلامت برگزار شد .
رفيعي افزود: در پايان فرايند انتخابات در حوزه انتخابيه زنجان و طارم از 65 هزار و 941 راي صحيح، نبي الله محمدي با 35 هزار و 517 راي به عنوان منتخب دوم مردم زنجان و طارم به مجلس راه يافت و محمد اسماعيلي با 30 هزار و 424 راي رتبه دوم را کسب کرد.
وي ميزان مشارکت مردم اين 2 حوزه انتخابيه در استان زنجان را 23.75 درصد بيان کرد و يادآور شد:‌ در حوزه انتخابيه خدابنده نيز از 69 هزار و 340 راي صحيح، احمد بيگدلي با 37 هزار و 526 راي منتخب حوزه انتخابيه خدابنده به مجلس راه يافت و سعيد رفيعي با 31 هزار و 814 راي در رتبه دوم قرار گرفت.
رفيعي افزود: در مجموع با توجه به تعداد واجدين شرايط 2 حوزه انتخابيه که 592 هزار و 655 نفر بود مشارکت 23.75 درصد را داشتيم.
ابراهيم فهيمي منتخب مردم پارس آباد، بيله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شد
ابراهيم فهيمي گيگلو با کسب 50هزار و 983 راي منتخب مردم شهرستان‌هاي پارس آباد، بيله سوار و اصلاندوز در مجلس شوراي اسلامي شد.  بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، ابراهيم فهيمي گيگلو در دور دوم دوازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي توانست از مجموع 89 هزار و 412 راي ماخوذه ، با کسب 50 هزار و 983 راي از حوزه انتخابيه پارس آباد ، بيله سوار و اصلاندوز به مجلس شوراي اسلامي راه يابد
در اين رقابت که ساعت 22 شب جمعه به پايان رسيد، ابراهيم فهيمي گيگلو با کسب 50 هزار و 982 راي توانست در رقابت با اميدعلي رعنايي پيروز شده و راهي بهارستان شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها