عصر آذربایجان

گزارش خبر

اقتصاد بوم‌گردي در روستاهاي اردبيل تقويت مي‌شود

1398/07/14

گروه سيري در استان ها: استاندار اردبيل گفت:روستاهاي برخي شهرستان‌هاي استان داراي استعداد بوم‌گردي بوده و بايد از اين زمينه در راستاي رونق گردشگري استفاده شود.

 اکبر بهنامجو در نشست رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي با نمايندگان استان در مجلس تشريح کرد: در حال حاضر اقدامات بوم‌گردي با اجراي بافت باارزش روستايي در عنبران عليا انجام گرفته و براي روستاي موييل نيز در حال برنامه‌ريزي است.
وي بيان کرد: روستاهايي در شهرستان‌هاي گرمي، خلخال و سرعين وجود دارد که داراي استعداد تبديل شدن به منطقه هدف گردشگري و بوم‌گردي مي‌باشد.استاندار اردبيل اظهار کرد: در حال حاضر مسافران زيادي وارد استان مي‌شود و اجراي طرح بوم‌گردي با حفظ بافت سنتي تاثير بسزايي در رونق اقتصادي براي منطقه بدنبال دارد.
بهنامجو ادامه داد: تخصيص اعتبارات ارزان قيمت و کمک‌هاي بلاعوض به روستائيان براي طراحي و اجراي واحدهاي مسکوني و همچنين بهسازي اين واحدها موجب سرعت‌بخشي در اجراي اين طرح مي شود.وي با اشاره به قابليت‌هاي استان در زمينه بوم‌گردي ، توسعه اين بخش را در احياي گردشگري زمستاني نيز موثر دانست.استاندار اردبيل همچنين به ابلاغ قير رايگان به ارزش 20 ميليارد تومان به استان اشاره کرد و خواستار تخصيص 100 درصد اين سهميه در سال‌جاري شد.وي همچنين با اشاره به اقدامات حمايتي براي تامين و نوسازي منازل مسکوني زنان سرپرست خانوار روستايي گفت: تعداد 200 زن سرپرست خانوار در روستاهاي استان شناسايي شده‌اند که 50 نفر توسط بنياد مسکن و بقيه توسط بهزيستي و ساير نهادها مورد حمايت قرار مي‌گيرند تا صاحب خانه بادوام شوند.در اين جلسه نمايندگان شهرستان‌هاي مختلف استان در مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير از عملکرد بنياد مسکن خواستار افزايش سهميه قير رايگان براي روستاهاي هدف بنياد مسکن شدند.سرويس سياسي باريش نيوز، آذربايجان‌غربي از ديرباز به سبب اتحاد و همبستگي که ميان اقوام و اديان در آن وجود داشته است، استاني منحصر به فرد محسوب مي‌شده، گرچه در برهه اي از زمان خيلي ها از همين ظرفيت براي ضربه زدن به شتاب توسعه استان استفاده کردند؛ اما تاريخ گواهي مي دهد که مردم اين سرزمين از هر قوم و مذهبي که باشند مردانه و با صلابت در تمامي ادوار پاي ارزش هاي ملي خود ايستاده و دشمن را تااميد کردند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها