عصر آذربایجان

گزارش خبر

شفاف‌سازي حق‌آبه ارس يک ضرورت است

1398/08/12

گروه خبر: عضو کميسيون کشاورزي مجلس گفت: شفاف‌سازي حق‌آبه ارس و تکميل پروژه‌هاي تازه کند، عمارت و اراضي پاياب خداآفرين ضروري است. آئين توديع و معارفه شرکت آب منطقه‌اي اردبيل با تجليل از زحمات اصغر سليمان‌زاده و معرفي عباس گنجي به عنوان مديرعامل جديد آب منطقه‌اي استان اردبيل برگزار شد.

اين مراسم همچنين با حضور معاون آب و آبفاي وزارت نيرو، نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي، معاون امور عمراني استانداري اردبيل و ساير مسئولان استاني برگزار شد.
رضا کريمي نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي در اين مراسم اظهار داشت: شفاف‌سازي حق‌آبه ارس و تکميل پروژه‌هاي تازه کند، عمارت و اراضي پاياب خداآفرين ضروري است که در اين زمينه اهميت به محدوديت منابع مالي در تامين آب روستاهاي شهري و روستايي نگراني‌ها و دغدغه‌هايي را به‌وجود آورده بايد در اين زمينه برنامه‌هاي مدوني پايه‌ريزي شود.
وي با اشاره به اين که تامين آب روستايي و شهري در نقاط مختلف استان اردبيل مشکل‌ساز شده است بيان کرد: مشکلات بسياري در اين زمينه به‌وجود آمده که نياز است در امر تامين اعتبارات براي تکميل طرح‌ها پروژه‌هاي مرتبط با آب منطقه‌اي اقدامات اساسي و هدفمند برداشته و به اهداف خود جامه عمل بپوشانيم.
عضو کميسيون کشاورزي مجلس گفت: سرعت اجرايي پروژه‌هاي اجرايي استان اردبيل با سرعت مناسبي ادامه دارد و در اين زمينه اعتبارات شاخصي به اين پروژه‌ها از 3 هزار ميليارد تومان براي اراضي پاياب سد خداآفرين اختصاص مي‌يابد که بهره‌برداري از اين پروژه مي‌تواند تحول عظيمي در استان ايجاد کند.
*سرمايه‌گذاري بخش خصوصي اردبيل 200 درصد رشد يافت
معاون امور عمراني استاندار اردبيل نيز در اين مراسم گفت: اردبيل با جذب سرمايه‌گذار در سطح کشور به يک استان پيشرو در کشور تبديل شده است و هم‌اکنون 200 درصد رشد يافته است که اميدواريم با کاهش بروکراسي‌هاي اداري و نيز توسعه حمايت‌ها در راستاي جذب سرمايه‌گذاران موفق عمل کنيم.
فرزاد قلندري افزود: ايجاد زيرساخت‌هاي مورد نياز و اهميت به مطالبات و نيازمندي‌هاي استان در بخش‌هاي مختلف يکي از اصولي‌ترين نياز استاني است که بايد در اين زمينه با تدوين طرح‌ها و برنامه‌هاي جامع مشکلات توسعه‌اي استان را شناسايي و در راستاي رفع آنان گام برداريم.
وي بيان کرد: تامين آب شرب به‌ويژه در بحش کشاورزي با توجه به ظرفيت‌هاي استاني در اين زمينه براي ما يک امر اولويت‌دار است و درصدد هستيم با جايگزيني روش‌هاي نوين آبياري مشکلات حوزه کشاورزي را به حداقل رسانده و در امر توسعه بخش کشاورزي به شکل مناسب و اساسي اقدام کنيم.
قلندري اظهار کرد: در امر سرمايه‌گذاري آبگرم‌هاي معدني سطح استان نيز آمادگي خود را اعلام مي‌کنيم و با انديشيدن تمهيدات و برنامه‌هاي لازم درصدد هستيم در اين زمينه نيز به شکل موفق ورود پيدا کرده و به تمامي اهداف خود جامه عمل بپوشانيم که اين موضوع به عنوان اولويت اساسي و مهم مطرح است.
اصغر سليمان‌زاده مديرعامل اسبق شرکت آب منطقه‌اي اردبيل نيز بيان کرد: اهميت به پروژه‌هاي آبي در سطح استان با روند مناسبي در حال اجرا است و تمام تلاش و جديت ما بر اين بوده که در امر خدمات‌رساني به مردم موفق عمل کرده و برنامه‌هاي خوبي در حال تدوين است.به گزارش عصرآذربايجان به نقل از تسنيم، وي بيان کرد: از ظرفيت‌هاي استاني و شهرستاني بهره‌گيري شده و استفاده از روش‌هاي نوين آبياري تا حدي به يک امر نهادينه و فراگير تبديل شده که اميدواريم در آينده‌اي نزديک شاهد تحقق اهداف مورد نظر در اين زمينه باشيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها