عصر آذربایجان

گزارش خبر

40درصد اهداف سند دوم "تدبیر و توسعه" آذربایجان شرقی محقق شد

40درصد اهداف سند دوم "تدبیر و توسعه" آذربایجان شرقی محقق شد

1400/01/16

عصر آذربایجان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه اجرای سند دوم از سال 98تاکنون، حدود 40درصد در شاخص‌های مختلف پیشرفت دارد گفت: معتقدم در مسیر توسعه استان، در برخی از عرصه‌ها از جمله دانش بنیان دیر شروع کردیم و عقبیم.

عصر آذربايجان- رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي، با بيان اينکه اجراي سند دوم از سال 98تاکنون، حدود 40درصد در شاخص‌هاي مختلف پيشرفت دارد گفت: معتقدم در مسير توسعه استان، در برخي از عرصه‌ها از جمله دانش بنيان دير شروع کرديم و عقبيم.

داود بهبودي  ، با اشاره به تدوين سند راهبردي توسعه استان و شناسايي و تمرکز بر مزيت‌هاي توسعه‌اي در قالب «سند تدبير و توسعه» اظهار داشت: سند تدبير و توسعه  که براي اولين بار در اين دولت طراحي و اجرا شد، تا اواخر سال 98 حدود 70 درصد عملکرد و پيشرفت داشته است که پرونده‌اش بسته شد.

وي از طراحي سند دوم تدبير و توسعه آذربايجان شرقي خبر داد که با اصلاح معايب سند اول، از اواخر سال 98 تاکنون در حال اجراست، گفت: اجراي سند دوم هم از سال 98 تاکنون، حدود 40 درصد در شاخص‌هاي مختلف پيشرفت دارد که گزارش رسمي سال 99 هم اواخر فروردين و اوايل ارديبهشت منتشر مي‌شود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان شرقي، با آسيب شناسي روند توسعه استان، ابراز داشت: معتقدم در مسير توسعه استان، در برخي از عرصه‌ها دير شروع کرديم و از استان‌هاي همتراز خود عقب هستيم که حوزه دانش‌بنيان از جمله آنهاست.

وي با بيان اينکه تعداد شرکت‌ها يا فعاليت پارک علم و فناوري و... در سال 92 در مقايسه با ساير استان‌هاي همتراز تقريباً صفر بود، افزود: دانش بنيان بودنِ استان، براي آينده و به جهت توسعه پايدار، درآمد و اشتغال آذربايجان اهميت دارد.

بهبودي با اشاره به اينکه حرکات خوبي برداشته شد و اکنون تعداد شرکت‌هاي دانش بنيان استان به 160 شرکت رسيده است، خاطر نشان کرد: معتقديم اين تعداد شرکت دانش بنيان با توجه به ظرفيت‌هاي استان، عدد پاييني است و بايد به دنبال مانع زدايي از اين شرکت‌ها و ايجاد پشتيباني لازم براي آنها باشيم.

وي از فعاليت 15 مرکز رشد، 9 مرکز نوآوري و 160 شرکت دانش بنيان در استان خبر داد و گفت: فرآيند دانش بنيان شدن را دير آغاز کرديم ولي شتاب خوبي دارد. دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوري رويکرد خوبي دارند ولي هنوز به تهران و خراسان و اصفهان نرسيديم.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي، با تأکيد بر اينکه سهم ما در اقتصاد دانش بنيان، بر اساس ارزيابي شخصي، حدود 2.5 درصد است، تصريح کرد: انتظار ما رسيدن آذربايجان شرقي به هدف 10 درصدي است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها