عصر آذربایجان

گزارش خبر

تجميع کنترل‌ها در نقطه صفر مرزي، عامل کندي تردد در گمرک بازرگان است

تجميع کنترل‌ها در نقطه صفر مرزي، عامل کندي تردد در گمرک بازرگان است

1400/08/09

گروه خبر:نماينده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شوراي اسلامي گفت: اغلب اوقات علت کندي تردد کاميون‌ها در گمرک بازرگان، تجميع شدن کنترل‌ها و نظارت‌ها در نقطه صفر مرزي است که اميدواريم اين مشکل با تعامل نهادهاي مسوول برطرف شود.

گروه خبر:نماينده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شوراي اسلامي گفت: اغلب اوقات علت کندي تردد کاميون‌ها در گمرک بازرگان، تجميع شدن کنترل‌ها و نظارت‌ها در نقطه صفر مرزي است که اميدواريم اين مشکل با تعامل نهادهاي مسوول برطرف شود.

 به گزارش عصر آذربايجان ،محمد علي پور اظهار داشت: پليس مرزباني، پليس گذرنامه، پليس امنيت اقتصادي، ستادهاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گمرک، شرکت نفت و برخي نهادها در مرزها مستقر هستند که هر کدام سهم جداگانه‌اي در کاهش سرعت تردد کاميون‌ها از مرزها دارند.
وي با بيان اينکه در ترانزيت و حمل و نقل بين الملل بايد به کارها در اين مرز سرعت ببخشيم، ادامه داد: بايد اين کنترل و نظارت‌ها در حين تردد و قبل از رسيدن به مرزها انجام شود آن هم با سيستم‌هاي هوشمند و نه سيستم‌هاي سنتي که ابن عمل باز موجب کندي تردد خواهد شد.
نماينده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: در حال حاضر با سيستم‌هاي هوشمند، خودروهاي سنگيني که احتمال تخلف بالاتري دارند، شناسايي، متوقف، بازرسي و کنترل مي‌شوند که اين روند بايد به همه بخش ها تسري يابد.
علي پور تعدد دستگاه‌هاي مستقر در مرزهاي بازرگان و پلدشت و سنتي بودن مديريت آنها را عامل اين معطلي بيش از حد در مرزها دانست و گفت: با اين حال بسياري از موارد قاچاق به دليل همين غير هوشمند بودن قابل کشف نيست.
وي مرز بازرگان را به عنوان دروازه تجارت با کشورهاي اروپايي دانست و ادامه داد: سطح تجارت در اين گمرک کافي نيست و بايد تلاش مسوولان در گمرک افزايش يافته و به حد قابل قبول برسد و اين نياز به همکاري مسوولان گمرک ترکيه و جمهوري اسلامي ايران وابسته است.
وي بيان کرد: تقاضا براي صادرات، واردات و ترانزيت وجود دارد اما سيستم فعلي مديريت پايانه‌هاي مرزي، پاسخگوي اين تقاضا نيست؛ يک کاميون از غرب اروپا تا مرز گوربلاغ ترکيه پنج روز تا يک هفته طي مي کند، اما در مرز بازرگان گاهي اوقات 15 روز معطل مي‌شود؛ اين امر مزيت ترانزيتي را در اين منطقه کاهش و همچنين باعث افزايش هزينه‌هاي کالاهاي وارداتي يا صادراتي خواهد شد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها