عصر آذربایجان

گزارش خبر

تجهیز 84درصد شبکه‌ توزیع برق زنجان به کابل خودنگهدار

تجهیز 84درصد شبکه‌ توزیع برق زنجان به کابل خودنگهدار

1403/03/16

عصر آذربایجان- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از تبدیل بیش از 84درصداز شبکه‌های توزیع برق فشار ضعیف هوایی استان زنجان از سیم مسی به کابل خودنگهدار خبر داد.

 

 پيام جوادي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استانداردسازي شبکه‌هاي توزيع، کاهش تلفات و جلوگيري از سرقت سيم‌هاي برق از اهداف اساسي اجراي طرح تبديل سيم مسي به کابل خودنگهدار شبکه‌هاي توزيع برق است.

وي گفت: حجم کل شبکه‌هاي توزيع برق استان زنجان بيش از 15 هزار کيلومتر است که از اين ميزان 5 هزار و 521 کيلومتر طول شبکه فشار ضعيف هوايي است که خوشبختانه به همت همکاران 4 هزار و 640 کيلومتر از سيم مسي به کابل خودنگهدار مجهز شده است.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان زنجان تصريح کرد: طول شبکه فشار ضعيف تبديل شده از سيم مسي به کابل خودنگهدار در سال 1402 را 461 کيلومتر است و پيش از سال 1402 در مجموع 4 هزار و 179 کيلومتر از کل شبکه فشار ضعيف هوايي از سيم مسي به کابل خودنگهدار تبديل شده بود که به همت اکيپ‌هاي اجرايي و عملياتي شرکت توزيع نيروي برق در سطح استان پارسال ميزان قابل توجهي از شبکه اصلاح و بهسازي شد.

وي مطرح کرد: با اجراي اين طرح بزرگ توانستيم گام بلندي در ارائه برق مطمئن و پايدار به مشترکان برق در استان زنجان و کاهش تلفات شبکه برداريم و اميد است بتوانيم تا پايان سال 1403 ميزان تبديل سيم به کابل شبکه‌هاي فشار ضعيف استان را به بيش از 95 درصد برسانيم.

گفتني‌است با اجراي اين طرح در راستاي حفاظت از تجهيزات فيزيکي شرکت، سرقت سيم‌هاي برق نيز از سوي سارقان خاتمه مي‌يابد و نوسانات برق و اختلال در ارائه برق پايدار به مشترکان به حداقل مي‎رسد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها