عصر آذربایجان

گزارش خبر

شوراي نگهبان در شيوه ثبت‌نام نامزدهاي رياست‌جمهوري تجديدنظر کند

امام جمعه اروميه:

1403/03/20

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌غربي و امام جمعه اروميه با بيان اينکه ثبت‌نام برخي افراد در انتخابات رياست جمهوري توهين به شعور مردم بود، گفت: شوراي نگهبان بايد براي ثبت‌نام افراد فيلترهاي جديد را اعمال کند چرا که ثبت‌نام نامزدهاي رياست‌جمهوري با شرايط فعلي قابل پذيرش نيست.

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌غربي و امام جمعه اروميه با بيان اينکه ثبت‌نام برخي افراد در انتخابات رياست جمهوري توهين به شعور مردم بود، گفت: شوراي نگهبان بايد براي ثبت‌نام افراد فيلترهاي جديد را اعمال کند چرا که ثبت‌نام نامزدهاي رياست‌جمهوري با شرايط فعلي قابل پذيرش نيست.
به گزارش عصر آذربايجان، حجت الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي آئين عبادي سياسي نماز جمعه شهرستان اروميه با تسليت ايام شهادت حضرت امام جواد (ع) اظهار کرد: امام نهم (ع) جوان‌ترين امام شعيان بودند که به شهادت رسيدند.
وي با اشاره به شروع ماه ذي‌الحجه افزود: اين ماه، ماه توبه و عبادت است و عيد قربان، روز عرفه، عيد غدير و روز مباهله در اين ماه قرار گرفته است.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌غربي و امام جمعه اروميه گفت: ازدواج در اسلام از اساسي‌ترين مسائل بوده و مقدس‌ترين اعمال است و مسلمانان علاوه بر ازدواج خود بايد مقدمه ازدواج سايرين را نيز فراهم کنند.قريشي ادامه داد: افرادي که به سن ازدواج رسيده‌اند نبايد غفلت کنند و متأسفانه امروز بر اثر مباحث فرهنگي و چشم و هم چشمي سن ازدواج را به تأخير مي‌اندازند.
وي با بيان اينکه حق فرزندان بر والدين ازدواج آن‌ها است، تصريح کرد: بر پدر و مادر ازدواج فرزندان و فراهم کردن امکانات ازدواج واجب است و از طرفي بايد نسبت به ترويج ازدواج آسان اقدام شود.
قريشي يادآور شد: دولت نيز در راستاي حفظ ايمان افراد، عفت و حيا و رشد جمعيت بايد نسبت به تسهيل امر ازدواج اقدام کند.
امام جمعه اروميه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبري کاهش ازدواج را هولناک خوانده چرا که جواني جمعيت در خطر بوده و هميشه تهديدات دشمنان براي کشور وجود داشته و با جمعيت جوان مي‌توان در برابر آن‌ها ايستاد.
قريشي خطاب به بانوان و آرزوي جهاد و رسيدن به شهادت از سوي تعداد زيادي از بانوان را يادآوري کرد و افزود: بانوان از زماني که باردار بوده تا زماني که فرزندش را شير مي‌دهد بر اساس فرمايش پيامبر اکرم (ص) در حال جهاد بوده و گويا شمشير گرفته و در ميدان نبرد است و اگر در اين مدت جانش را از دست داد، در روز قيامت خداوند وي را شهيد محسوب خواهد کرد.
وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در حرم امام خميني (ره) ادامه داد: آيت‌الله رئيسي در مسير خدمت جان خود را از دست داده و به شهادت رسيد و رهبر انقلاب گفتند که دلم براي شهيد رئيسي مي‌سوزد و اين مساله خيلي مهم است که فردي خوبي و خدمت کند بايد قدرداني شود و در غير اينصورت نامردي است.
قريشي تأکيد کرد: امام سجاد (ع) مي‌فرمايند به خدا از افرادي که خوبي کرده و قدرداني نمي‌شود پناه مي‌برم و مردم ايران قدردان بوده و در مراسم تشييع شهدا حماسه آفريدند.
وي با اشاره به انتخابات رياست جمهوري عنوان کرد: حماسه تشييع شهداي خدمت را با حماسه انتخابات بايد تکميل کنيم و خواسته شهيد رئيسي نيز مشارکت گسترده در انتخابات است تا بيگانگان را با انتخاب اصلح نا اميد کنيم.
قريشي افزود: بايد اخلاص، پرکاري و احترام به مردم از جمله ويژگي‌هاي رئيس جمهور آينده باشد.
امام جمعه اروميه خاطرنشان کرد: قابل تحليل و درک نيست که چرا برخي افراد در حالي که مي‌دانند قطعاً رأي ندارند، ثبت‌نام کردند؟ اگر اين افراد دانسته اين کار را براي مطرح شدن مي‌کنند خيلي کار بدي بوده و همچنين توهين به فهم و شعور مردم است و شوراي نگهبان بايد براي ثبت‌نام افراد فيلترهاي جديد را اعمال کند چرا که ثبت‌نام کانديداهاي رياست جمهوري با شرايط فعلي قابل پذيرش نيست.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها