عصر آذربایجان

گزارش خبر

عشایران با سابقه 30سال از خدمات بیمه بهره‌مند می‌شوند

عشایران با سابقه 30سال از خدمات بیمه بهره‌مند می‌شوند

1401/02/04

عصر آذربایجان-ـ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح ساماندهی عشایر کشور را با جدیت پیگیری می‌کنیم و درصدد هستیم تا عشایر را که 30تا 40سال سابقه عشایری دارند از دفترچه و خدمات بیمه بهره‌مند کنیم.

عصر آذربايجان-ـ عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: اجراي طرح ساماندهي عشاير کشور را با جديت پيگيري مي‌کنيم و درصدد هستيم تا عشاير را که 30تا 40سال سابقه عشايري دارند از دفترچه و خدمات بيمه بهره‌مند کنيم.

 سيدغني نظري صبح امروز در ديدار با رئيس سازمان امور عشاير کشور در خلخال اظهار داشت: بهره‌مندي رايگان از خدمات بيمه درماني عشاير در کشور جزو مهم‌ترين برنامه‌هاست که به همين منظور طرح ساماندهي عشاير کشور را با جديت پيگيري مي‌کنيم و درصدد هستيم تا عشاير را که 40 سال سابقه عشايري دارند از دفترچه و خدمات بيمه بهره‌مند کنيم.

وي بيان کرد: سازمان امور عشايري درصدد است تا جمعيت کشور را به صورت رايگان از خدمات بيمه درماني بهره‌مند شوند که به همين منظور پيگيري حذف دفترچه‌هاي عشايري را با جديت پيگيري مي‌کنيم و درصدد هستيم برخورداري از بيمه و خدمات درماني را به شرايط مطلوب برسانيم.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: معرفي توانمندي‌هاي عشاير در شهرستان خلخال بسيار مهم و اساسي است که به همين منظور 50 ميليون تومان اعتبار براي برگزاري اين جشنواره در نظر گرفته شده که به همين منظور بخش مهمي از محصولات کشاورزي و دامي مورد مصرف توسط عشاير توليد مي‌شود.

نظري اظهار کرد: عدم تبعيض در توزيع اعتبارات و امکانات عشايري از اهم مواردي است که بايد مورد توجه واقع شده که به همين منظور از مشکلات اين قشر مي‌توان به تفاوت قيمت گوشت و دام زنده اشاره کرد که در اين زمينه با برطرف سازي مشکلات عشاير با صدور مجوز خريد دام زنده عشاير در دستور کار قرار گرفته است.

وي تصريح کرد: پيگيري‌هاي لازم براي حذف دفترچه‌هاي عشايري در دستور کار قرار گرفته به طوري که عشايري که 30 تا 40 سال سابقه عشايري دارند مي‌توانند از خدمات بيمه بهره‌مند شوند.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: يکي ديگر از برنامه‌هايي که در دستور کار قرار داريم جلوگيري از افزايش قيمت و کنار گذاشتن دست دلالان و واسطه‌ها است که به همين منظور برنامه‌ريزي‌هاي لازم به عمل آمده که درصدد هستيم با تمهيدات به عمل آمده شاهد تحقق اهداف مورد نظر در اين زمينه باشيم.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها