عصر آذربایجان

گزارش خبر

شهرستان خوی با احداث سدهای "الند" و "یزدکان" از تنش آبی خارج می‌شود

شهرستان خوی با احداث سدهای "الند" و "یزدکان" از تنش آبی خارج می‌شود

1400/07/27

عصر آذربایجان- نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون مطالعات ژئوتکنیک سد الند در حال انجام بوده و در آینده سدهای الند و یزدکان در خوی احداث خواهد شد تا شهرستان خوی از تنش آبی خارج شود.

 

عصر آذربايجان- نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي گفت: هم اکنون مطالعات ژئوتکنيک سد الند در حال انجام بوده و در آينده سدهاي الند و يزدکان در خوي احداث خواهد شد تا شهرستان خوي از تنش آبي خارج شود.

عادل نجف‌زاده ، با اشاره به اينکه آذربايجان‌غربي يکي از استان‌هاي برتر و پرظرفيت کشور به شمار مي‌رود اظهار داشت:‌ خوي و چايپاره جزو شهرستان‌هايي هستند که به لحاظ موقعيت سرزميني و همجواري با کشورهاي خارجي از موقعيت برتر جغرافيايي برخوردار هستند.
 
 وي تصريح کرد: اين در حالي است که ارتقاي زيرساخت‌هاي کسب و کار و اشتغال و جاده‌هاي مواصلاتي و مباحث گازرساني و استفاده حداکثري از ظرفيت مرزي خوي و چايپاره و همچنين اقتصاد مولد گردشگري و کشاورزي به خاطر غفلت‌هايي که در گذشته صورت گرفته و در وضعيت مطلوبي قرار ندارد.

نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: هم اکنون پروژه تعريض جاده خوي-قطور-رازي به دليل کمبود اعتبار با کندي بسيار فاحش روبرو بود که از طريق کنسرسيوم سه بانک‌ و از رديف مشارکت بانک‌ها در پروژه‌هاي عمراني مبلغ 250 ميليارد تومان به اين پروژه اختصاص يافته است.

وي افزود: 23 کيلومتر از جاده خوي-قطور-رازي آماده آسفالت بوده که در آينده نزديک عمليات آسفالت اين جاده انجام مي‌شود و نيز پروژه ساماندهي سه راهي ايواوغلي با اخذ اعتبار 364 ميليارد ريال و با پيشرفت 35 درصد نيز در حال انجام است.

نجف‌زاده اظهار داشت: در طول 15 ماه گذشته 36 کيلومتر جاده روستايي در خوي و چايپاره آسفالت شده و 20 کيلومتر نيز آماده آسفالت است و همچنين 16 کيلومتر از جاده صعب العبور محور الند آسفالت شده و پل قزل‌آغل در اين منطقه با پيشرفت خوبي در حال احداث است.

نماينده مردم خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي گفت: هم اکنون مطالعات ژئوتکنيک سد الند در حال انجام بوده و در آينده سدهاي الند و يزدکان در خوي احداث خواهد شد تا شهرستان خوي از تنش آبي خارج شود.

وي تاکيد کرد: همچنين با پيگيري‌هاي مداوم براي تکميل پاياب سد آغچاي اعتبار قابل توجهي جذب شده است و هم اکنون مبلغ 20 ميليارد تومان در حساب منابع آب استان قرار گرفته و در آينده اين شبکه تکميل مي‌شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها